Trendyol'dan gelen kargo teslim edilmesine rağmen edilmemiş olarak gözüküyor

Apexun

Hectopat
Arkadaşlar geçen gün Trendyol'dan ürün almıştım gelal noktasından alacaktım. Geldiğinde gittim almaya kargomu çalışan arkadaş bana sistemde bir hata olduğunu ve işlem yapamadığını söyledi. Daha sonrasında kodu ver not alayım sistem düzeldiğinde girerim dedi ve kargomu verdi. Üstünden 2 gün geçmesine rağmen hala kargom gelal noktasında gözüküyor. Bugün almamam durumunda iade edilecekmiş. Gelal noktasını arıyorum fakat açıyorlar 2 saniye bekleyip kapatıyorlar.
Sözde gelal noktasında olan kargoyu nasıl iade edecekler?
Kargomu aldım fakat yapamadıkları (bir kodu girmekten aciz oldukları) durumdan ötürü herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Tekrar gidip fiziksel olarak kodu girmelerini söyleyebilirsiniz. Çözümü bu gibi.

Aynen adamların hataları yüzünden 50 kere gideyim keriz gibi değil mi?
Sen tavsiye vermesen de olurmuş aslında birde belli etmeden imada bulunuyor.

Trendyol müşteri hizmetlerini ara.

Trendyol desteğe yaz bence ne olur ne olmaz.

Teslim eden arkadaş kodu okutmayı unutmuş gibi, Trendyol asistana belirtirseniz çözerler.

Hepinize çok teşekkür ediyorum beni çok büyük bir zahmetten kurtardınız. Trendyol asistan hemen 5 dakikada çözdü işimi.

Son düzenleme:
Aynen adamların hataları yüzünden 50 kere gideyim keriz gibi değil mi?
Sen tavsiye vermesen de olurmuş aslında bir de belli etmeden imada bulunuyor.

Hepinize çok teşekkür ediyorum beni çok büyük bir zahmetten kurtardınız. Trendyol asistan hemen 5 dakikada çözdü işimi.

Abi nasıl hallettin, yardımcı olur musun? Aynı sorun bende de var şu an. Trendyol müşteri hizmetlerini aradım, asistandan halletmeye çalıştım ama yok olmadı. Para iadesi yapılacak olarak gözüküyor ama ürün bende ve kullanıyorum ki.

Abi nasıl hallettin, yardımcı olur musun? Aynı sorun bende de var şu an. Trendyol müşteri hizmetlerini aradım, asistandan halletmeye çalıştım ama yok olmadı. Para iadesi yapılacak olarak gözüküyor ama ürün bende ve kullanıyorum ki.

Asistanla Trendyol'un durumunu güncelledim fakat kargonun durumunu güncelleyemedi. Ertesi gün kargo firması tarafından arandım kısa kodu istediler. Kısa kodu verdim fakat bir şey değişmedi şimdi baksam hala şubede gözüküyordur. Bir şey olmuyor kısaca boşuna takma kafana kargo firmasının hatasını firmadan çok biz düşünüyoruz.

Asistanla Trendyol'un durumunu güncelledim fakat kargonun durumunu güncelleyemedi. Ertesi gün kargo firması tarafından arandım kısa kodu istediler. Kısa kodu verdim fakat bir şey değişmedi şimdi baksam hala şubede gözüküyordur. Bir şey olmuyor kısaca boşuna takma kafana kargo firmasının hatasını firmadan çok biz düşünüyoruz.
Bunu yazdıktan sonra hallettim abi anında düzeldi. Normal otomatik cevap veren trendyol asistana konuyu yazıyorsun, tabii alakasız bir cevap veriyor, daha sonra altta iki seçenek çıkıyor; cevaptan memnunum veya değilim diye. Değilim seçeneğini seçince canlı desteğe yönlendirilmek isteyip istemediğini soruyor canlı destekte de anında karşına "gerçek" bir asistan çıkıyor. İlgileniyor direkt konuyla. Hemen halloldu benim sorun. Bu kadar dert etme sebebimde, ürünü kullanıyor olmama rağmen para iadesinin de yapılacak olmasından kaynaklı. Satıcının hakkına girmek olur böyle.

Geri
Yukarı