Trendyol'dan satın alınan ürün kargoda kayboldu

WhatsTheMatter

Hectopat
Trendyol, üzerinden bir satıcıdan kitap sipariş ettim. Kitaplar tam 8 gündür aktarma'da bekliyor. Paketi muhtemelen kaybetti kargo şirketi.
Trendyol üzerinden ayın 7'sinde talep oluşturduk ama 6 iş günü içinde "olumlu veya olumsuz" bir cevap bekleyeceklermiş. Bu da Cuma gününe kadar bekleyeceğim demek oluyor!

Şimdi bu kargo şirketi bu Trendyol'a 6 iş günü içinde cevap vermezse ne olacak?

1. Siparişi iptal edemiyorum, çünkü kargoya verilen siparişler iptal edilemiyor.
  2. Siparişi iade edemiyorum, çünkü teslim alınmayan siparişler iade edilemiyor.
Ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim, gerçekten çok sıkıldım. Kısacası ben paramı geri alabilecek miyim?

Karttan harcama itirazı yapayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Trendyol, üzerinden bir satıcıdan kitap sipariş ettim. Kitaplar tam 8 gündür aktarma'da bekliyor. Paketi muhtemelen kaybetti kargo şirketi.
Trendyol üzerinden ayın 7'sinde talep oluşturduk ama 6 iş günü içinde "olumlu veya olumsuz" bir cevap bekleyeceklermiş. Bu da Cuma gününe kadar bekleyeceğim demek oluyor!

Şimdi bu kargo şirketi bu Trendyol'a 6 iş günü içinde cevap vermezse ne olacak?

1. Siparişi iptal edemiyorum, çünkü kargoya verilen siparişler iptal edilemiyor.
  2. Siparişi iade edemiyorum, çünkü teslim alınmayan siparişler iade edilemiyor.
Ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim, gerçekten çok sıkıldım. Kısacası ben paramı geri alabilecek miyim?

Karttan harcama itirazı yapayım mı?
Her türlü alırsınız hocam.

Sürekli olan bir şey aslında. Neyse, ürün bulunursa da bulunamasa da sana iade oluyor. Deponun gereksiz bekletmesini yaşıyorsun şu an.

1694528374874.png

Bekleme sebebin, o araştırma sürecini satıcıya da atamaları. Sıkıntı şu ki satıcının yapacağı bir şey yok ve talebe yanıt verdiğimizde de "Biz hallediyoruz, siz karışmayın" tavrı bir cevap geliyor. O yüzden bekleyin.

Sürekli olan bir şey aslında. Neyse, ürün bulunursa da bulunamasa da sana iade oluyor. Deponun gereksiz bekletmesini yaşıyorsun şu an.

Eki Görüntüle 1941668

Bekleme sebebin, o araştırma sürecini satıcıya da atamaları. Sıkıntı şu ki satıcının yapacağı bir şey yok ve talebe yanıt verdiğimizde de "Biz hallediyoruz, siz karışmayın" tavrı bir cevap geliyor. O yüzden bekleyin.
Olayın bu tarafını görmek iyi oldu, teşekkürler.

Satıcıyı zaten hiç rahatsız etmedim. Son derece kibar bir üslupla konuştum. Beni burada sinir eden şey kargo şirketi ve trendyol. Gerçi burada satıcının da biraz kabahati var. Aras veya Yurtiçi ile çalışsaydı; kargo masrafı, fatura keserken harcadığı zaman, hatta sattığı eşyanın bedeli gibi şeyler ona yansımayacaktı.

Yani benim burada mağdur olduğum ortadayken sipariş iptali yapabiliyor olmam lazım. Günlerce beklemek saçmalık. Durduk yere sinir stres sahibi oldum. Amazon olsa hemen bi güzellik yapmaya falan çalışırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı