Tricepsim çok küçük

Kanka 5x5 korkutucu geliyor ya bir de sakatlanmayalım, ağır giriyorum diye.

5x5 boş iş. Güçlenmek için yapacağın şey temiz formda Max 6-8 tekrar çıkardığın bir ağırlığa geçip o ağırlıkta temiz formda 10-12 tekrar çıkarmaya başlayana kadar onu yapıp sonra yine 6-8 tekrar yapabildiğin bir ağrılığa geçmek. Progressive overload.

5x5 boş iş. Güçlenmek için yapacağın şey temiz formda Max 6-8 tekrar çıkardığın bir ağırlığa geçip o ağırlıkta temiz formda 10-12 tekrar çıkarmaya başlayana kadar onu yapıp sonra yine 6-8 tekrar yapabildiğin bir ağrılığa geçmek. Progressive overload.
Hocam söylediğiniz yanlış bir şey değil ama 5x5 boş işi vahiyi tam olarak nereden geldi?

Sakatlanma olayını düşündüm bi. Yüksek ağrılık her harekette sağlıklı değil compound hareketlerde tercih edilmesi gereken bir şey (bench press, squat, deadlift, barbell row vs.). O açıdan haklısınız yazarken o detayları düşünmemiştim. Her şeyi tek tek dikkatli incelemek yerine temizinden bi 5x5 daha kafa rahat bir sistem olabilir bence de.

Isınma seti?
Ne bileyim olabildiğince ağır gir deyince.

Biz burada çene yorarak bu arkadaşın kafasını çok karıştırırız, Emre kardeşim, Fitness Antrenman Programı: Ağırsağlam 5x5, 3x5 ve Split Programlar! bunu okuyup videoları izle anlayacaksın mevzuyu.

Değil mi, bence de.
Ağırlıklı barfikste tam yeni başlayan dostuymuş.

Ne bileyim olabildiğince ağır gir deyince.

Ağırlıklı barfikste tam yeni başlayan dostuymuş.
Eğer zar zor 5-6 barfiks yapıyorsa zaten normal yapar hatta yapamıyorsa lat pull down yapar. Eğer yağ-kas oranı uygun olup 10 tekrar hatta fazlasını yapıyorsa da ağırlıklı yapmasında bi sakınca yok. Ayrıca 4 ay boyunca yapıyor bu arkadaş öyle şundan bundan sakatlanacak bir durumda değildir eminim.

Geri
Yukarı