Trident Z Neo RAM'in LED'i söndü

Daha fazla  
Herkese Merhaba, MSI B550 GAMING Edge anakarta G.Skill Trident Z Neo 2x8GB 3600MHz CL18 RAM taktım.
BIOS'ta RAM'ler 3000MHz gösteriyordu manuel olarak 3600 MHz yaptım. Bilgisayarı açtıktan 2 dk sonra
RAM'lerin 1 tanesinin LED'i yavaş yavaş sönmeye başladı ve 5 dk içinde neredeyse hiç ışığı yanmıyordu.
Ve bunun sonucunda mı bilmiyorum o anda mavi ekran hatası aldım. RAM'lerde ileride arıza çıkarır mı?
Şu an 3600MHz'de kullanamıyorum tekrar denediğimde 10dk içinde mavi ekran aldım şu an LED'ler normal.
BIOS sürümüm: 29.05.2020 BIOS güncellemesi yapamam çünkü kullandığım işlemciyi yeni BIOS sürümü desteklemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deniyorum.

İlk yaptığımı bilmediğim için manuel ikincisini XMP ile yaptım.

LED yanmama sorunu dün oldu. Bugün de ararştırırken başkaları da LED yanmama sorunu yaşamış diye bu sefer XMP ile denedim ama 10 dk ile 30 dk arasında 2 kere mavi ekran hatası aldım.

Memtes86 yapar mısınız? Muhtemelen RAM'ler hasar aldı. Geçmiş olsun. Manuel OC denediğiniz için muhtemelen garanti dışı kalacak fakat yine de garantiye göndermeyi deneyebilirsiniz suçunuzu söylemeden.

Deniyorum.

İlk yaptığımı bilmediğim için manuel ikincisini XMP ile yaptım.

LED yanmama sorunu dün oldu. Bugün de ararştırırken başkaları da LED yanmama sorunu yaşamış diye bu sefer XMP ile denedim ama 10 dk ile 30 dk arasında 2 kere mavi ekran hatası aldım.

Sen bozmuşsun RAM'i. Ben kullandım XMP profilinde hiçbir sıkıntı yok. Onlar da senin gibi O.C. Manuel yapmışlardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı