Trigonometriye nasıl çalışılır?

Salih METİN

Kilopat
Makaleler
13
Yemin ederim olmuyor. Dönüşümler olsun, fonksiyonlar olsun basit duzeydeki soruları yapıyorum fakat sorular zorlaştıkça kalem kıpırdatamıyorum. Yarın da sınavım var. Sınav için çok kolay diyorlar hocalar.

Sizce ne yapmalıyım? Nasıl çalışmalıyım?

Yemin ederim olmuyor. Dönüşümler olsun, fonksiyonlar olsun basit duzeydeki soruları yapıyorum fakat sorular zorlaştıkça kalem kıpırdatamıyorum. Yarın da sınavım var. Sınav için çok kolay diyorlar hocalar.

Sizce ne yapmalıyım? Nasıl çalışmalıyım?
Yarın benim de sınavım var. Tek bildiğim şey esas ölçü hesaplama, radyan bulma vs. Sınav da klasik olacakmış. Ne yapacağım hiç bilmiyorum.

Bu arada gerçekten anlaşılması zor şeyler. Birçok farklı yerden izliyorum fakat kafama girmiyor yani.

Fonksiyon ve üçgenler eksiğin varsa onları kapat. Yoksa da temelden başla.

Birim çember, trigonometrik oranlar vs. Ve bu trigonometrik oranları kendin bulmaya çalış birim çemberle. Bölgelere göre fonksiyonların değerlerinin nasıl değiştiğini iyi bil. Sinüs alan, kosinüs gibi teoremler geometri ister. Birkaç özel dörtgen bilmek de sana avantaj sağlar.

Bunların haricinde periyodik fonksiyonlar ile ters trigonometrik fonksiyonlar bana göre en kolayı. Periyodik fonksiyon formülü ile her soruyu çözebilirsin. Ters trigonometrik fonksiyonlarda ise bildiğin fonksiyon kurallarını uyguluyoruz, çok farklı bir şey yok.

Kanal olarak Atölye Matematik ve Mustafa Güler'i öneririm. Atölye biraz daha temel anlatıyor. Mustafa Güler'i tekrar için izlemeni öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı