Trojan bulaştı nasıl kurtulurum?

caylakdonanimci

Hectopat
Merhaba, arkadaşlar sistemime trojan bulaştı, antivirüslerle tarama yaptığımda bir şey bulamıyor. Format atarsam kesinlikle kurtulmuş olur muyum?
Şu an yedek almam birkaç dosyam var bunları nasıl temiz bir şekilde USB'ye aktarırım?

Kaspersky Rescue Disk'i bir USB'ye yazdirip bilgisayari USB'den baslatin. Daha sonra bilgisayari temizletin Kaspersky ile. YouTube'da nasil kullanilacagini gosteren videolar var.

Gerçekten olduğuna inanıyorsanız ve Windows ortamında tespit edilemiyorsa o zaman başka bir platformdan tarama yapmak daha mantıklı.

MBAM ile taratabilirsiniz.

Format tabii ki siler ama diskte birden çok bölüm varsa hepsini silmeniz gerekir. En garanti yol:

Merhaba, arkadaşlar sistemime trojan bulaştı, antivirüslerle tarama yaptığımda bir şey bulamıyor. Format atarsam kesinlikle kurtulmuş olur muyum?
Şu an yedek almam birkaç dosyam var bunları nasıl temiz bir şekilde USB'ye aktarırım?

Diski tamamen silerek format atarsanız düzelecektir. Dosyaları temiz bir şekilde kurtarmak için işletim sistemi mantığında çalışan antivirüslerden kullanmayı deneyin.

Şuan kaspersky ile bilgisayara indirip kurdum, USB'ye önemli dosyaları attım ve USB'yi taradım herhangi bir virüse rastlamadı sizce USB şu aşamadan itibaren temiz midir?
İçinde hayati derecede önemli dosyalar var.

Geri
Yukarı