Trojan bulaştı

Berkinsolak123

Hectopat
Torrent'ten oyun indirdim. Ve indirmemle beraber PC'ye torojan virüsü bulaştı. YouTube hesabıma 6 tane video atıldı ve Instagram hesabıma Elon Musk ile alakalı post ve story atıldı. Orijinal oyunlar dahil bütün oyunlar silinmiş olarak gözüküyor Steam de falan da öyle ama Denetim Masası'ndan baktığımda oyunlar hala yüklü duruyor. Kaspersky ile tarattım ve bulduklarını temizledim ancak oyunları kurtarmanın bir yolu var mı silmem mi gerekiyor komple yoksa kurtarılırmı bilen varsa yazabillir mi? Bir de trojan virüsünden komple kurtulmuş muyumdur acaba?

Torrent'ten oyun indirdim. Ve indirmemle beraber PC'ye torojan virüsü bulaştı. YouTube hesabıma 6 tane video atıldı ve Instagram hesabıma Elon Musk ile alakalı post ve story atıldı. Orijinal oyunlar dahil bütün oyunlar silinmiş olarak gözüküyor Steam de falan da öyle ama Denetim Masası'ndan baktığımda oyunlar hala yüklü duruyor. Kaspersky ile tarattım ve bulduklarını temizledim ancak oyunları kurtarmanın bir yolu var mı silmem mi gerekiyor komple yoksa kurtarılırmı bilen varsa yazabillir mi? Bir de trojan virüsünden komple kurtulmuş muyumdur acaba?
Kaspersky veya Malwarebytes ile detaylı bir tarama yapın. Başka cihazlardan kullandığınız sosyal medyaların, hesapların şifrelerini değiştirip ikili doğrulamayı açın. Virüs kaldırılmazsa format atın. Oyunlar silinmişse de kurtulamazsınız. Kurtulsanız bile içinizde bir kurt kalır. En basiti format atın sisteme.

Torrenten oyun indirirken nasıl virüs bulaştırdınız ya.

Torrenten oyun indirirken nasıl virüs bulaştırdınız ya.
Nasılı mı var hocam bunun? Akşam akşam güldürdünüz. Steam'den oyun indirip Trojan bulaştırsa bu dediğiniz normalde torrent oyun indirmek çok riskli bir şey zaten.

Harbiden ya nereden indirdin de virüs bulaştırdın ? Bir de trojen bu kadar etkili bir virüs mü :D ? Sosyal medya hesabına girip durum atacak kadar.

Kaspersky bir çözüm değil korumadır artık o veriler uçmuş şifreleri ve e postayı yenilemek harici başka çözüm yok az false positive veren Kaspersky virüs bulaşmadan önce kurulmalı ki korusun. Artık kaspersky ne yapsın virüs verileri göndermiş bile.

Her torrent bu hale getirseydi, çoktan bitmişti. Hem trojan bu dediklerinizi yapmaz. Çok saçma bir siteden indirdiyseniz evet bulaşabilir. Onlara da dikkat etmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı