Trojan Dropper nasıl temizlenir ?

DoomsDay

Hectopat
Tahminimce sekiz gündür bilgisayarımdaymış...

Neler yapabilir bu virüs temizledim ama biraz geç oldu...

İşin kötüsü hesaplarım, mail adreslerim ve dahada kötüsü kredi kartı bilgilerim bile ele geçirilmiş olabilir...

Aslına bakarsanız format attım. Bios'a bulaşmadıysa artık yoktur herhalde. Gerçi birde harici harddiskim var. Onu takmaya çekiniyorum. Virüs vardır içinde diye.

Format atmanıza gerek yoktu. Zaten konunuz neredeyse anında cevaplandı, buna rağmen gidip atmışsın. Sağlam bir güvenlik yazılımı kurup (Kaspersky, Avira) tüm harici bellekleri de takıp tam tarama yapıp temizlik yapmalısın.

Yapılan son testlerde başarılı sonuçlar alsa da gerek tespit gerekse temizlemede yeterli değildir. Özellikle ciddi zararlıları temizlemede yetersiz kalabilmektedir. Onun dışında Panda Cloud hafif olması ve sadece bulut tabanlı olması bir avantajdır. Harici bellekleri taktıktan sonra Panda'dan ziyade https://www.technopat.net/forum/guv...t-eek-alternatif-zararli-temizleme-araci.html Emsisoft ile tarama yapmanızı öneririm. Panda aktif bir şekilde çalışıyor ve bu portatif araçla tarama yaptığınızda sisteminize zararlı bulaşmayacağı gibi mevcut zararlıları da temizlersiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı