Trojan nasıl silinir?

amoureux_0

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Windows 11 Insider Preview kullanıyorum, bilgisayarıma yeni SSD almıştım ve C ile D diskini birleştirmek için bir program indirdim. İndirdiğim program işe yaradı ama sanırım bilgisayara programla birlikte trojende indirmişim ne yaptıysam silemedim. Trojan direk virüs ve tehditler koruması sayfasını devre dışı bırakıyor ve bazı erişimleri sizden alıyor. Windows Defender da virüs ve tehditler koruması kısmına girince "BT yöneticiniz bu uygulamanın çeşitli alanlarına erişimi sınırladı" hatasını alıyorum. Bu sorunu bir kere çözmeyi başardım ama trojan hala durduğundan yeniden aynı şey oldu ve bu sefer işe yaramıyor.

Aynı zamanda ayarlarda Windows Update de ulaşamıyorum çalışmıyor bu yüzden cihazı güncelleyerek bozuk kısımları da onaramıyorum. Bilgisayara da format atamam çünkü çok fazla dosyalarım var benim için çok riskli olur. Bulabildiğim tüm onarım araçlarını ve antivirüs programlarını denedim ama sonuç değişmedi. Bu sorunlar için internette bulduğum her şeyi denedim ve son çare olarak buraya yazıyorum.

Dosya Ekleri

• 6f09bcf8-9421-4746-ad04-bff79636aa55.jpg
    6f09bcf8-9421-4746-ad04-bff79636aa55.jpg
    64 KB · Görüntüleme: 42
  • 13eab38d-4f43-4e68-919e-9caa194939c9.jpg
    13eab38d-4f43-4e68-919e-9caa194939c9.jpg
    20,2 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Kurtarma araçları ile tarama yapabilirsiniz.

Bu arada hangi güvenlik yazılımlarını denediniz?

Kaspersky ve ESET ile tam tarama gerçekleştirdim bulunan tüm virüsleri temizle dedim zaten. Ama şu an Windows'un kendi virüs ve tehdit koruma kısmına erişim sağlıyamıyorum yukarıdaki görselde verdiğim hatayı veriyor.

Kaspersky ve ESET ile tam tarama gerçekleştirdim bulunan tüm virüsleri temizle dedim zaten. Ama şu an Windows'un kendi virüs ve tehdit koruma kısmına erişim sağlıyamıyorum yukarıdaki görselde verdiğim hatayı veriyor.

Bu başka bir antivirüs bilgisayarınızda yüklü olduğundan dolayı oluyor.

Şu anda hala daha trojan ile ilgili bir sıkıntı yaşıyor musunuz?

Bu başka bir antivirüs bilgisayarınızda yüklü olduğundan dolayı oluyor.

Şu anda hala daha trojan ile ilgili bir sıkıntı yaşıyor musunuz?

Antivirüslerden olduğunu sanmıyorum denedimde. Trojende gittimi bilmiyorum ama en sonki taramadan beri kötü bir şey olmadı sadece şu Windows Defender düzeltemedim.

Antivirüslerden olduğunu sanmıyorum denedimde. Trojende gittimi bilmiyorum ama en sonki taramadan beri kötü bir şey olmadı sadece şu Windows Defender düzeltemedim.

Defender bazı crack dosyaları tehdit olarak algılıyor Kaspersky ile tam tarama yapın crack dosyasını otomatikman silecektir.

Edit: Sorun düzelmediyse resimdeki işlemi yaparsanız düzelir hocam eylemler seceneğine girin sonra kaldır seçeneğine
Tıklayın işlem bu kadar.

20220907_012255.png

Son düzenleme:
Şu anda sisteminizde Defender dışı bir antivirüs var mı?

Defendera ulaşamadığım için antivirüs programı indirdim şu an da var evet ama Defender bu yüzden ulaşılamıyor değil Defender sistem üzerinden devre dışı bırakılmış bunun antivirüs programlarıyla bir alakası yok. Trojen rahat çalışabilmek için sistemden çıkarmış Defender'ı. Bende Defender'ı yeniden aktif etmeye çalışıyorum işte.

Defender bazı crack dosyaları tehdit olarak algılıyor Kaspersky ile tam tarama yapın crack dosyasını otomatikman silecektir.

Edit: Sorun düzelmediyse resimdeki işlemi yaparsanız düzelir hocam eylemler seceneğine girin sonra kaldır seçeneğine
Tıklayın işlem bu kadar.

Eki Görüntüle 1509873
İşte defendera ulaşılamıyor sorunumda bu zaten crackli dosyaları halletim zaten.

Sanırım çoğu verimi çalmışlar her gün bir hesabım çalınıyor bu sabahda Instagram'ı çalmışlardı son dakika kurtardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı