Çözüldü Trojan nasıl temizlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İntikankam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Tek istediğim Türkçe yama yüklemekti geceğim zehir oldu. Windows Defender bulup silmeye çalıştı ama tabii ki de işime yaramadı Malwarebytes ile arattım 96 zararlı buldu önce karantinaya aldım bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi bilgisayarı yeniden başlatırken Windows Defender çevrimdışı taramasını aktifleştirmiştim oda taradı bazı zararlılar bulundu dedi. Bilgisayar açılınca Malwarebytes'e girip zararlıları sildim Kaspersky Rescue Disk oluşturdum oda 7 tane zararlı buldu trojan ve "not a virus heur adware Win32 neoreklami gen" adında seçimi bana bıraktığı şeyler vardı. Onları skipledim trojanları silmesini onayladım şu an bilgisayarda tam tarama yapıyor herhalde ve bayağı da uzun sürecek gibi duruyor. Sıkıntı şu Malwarebytes ile taratıp sildikten sonra da Malwarebytes sağ alt köşede sürekli bildirim görüntülüyor bu bildirimlerin içeriğinde web erişimi engellendi gibi şeyler yazıyordu ve sürekli farklı IP adresleri gösteriyordu ne yapmam gerekiyor cidden bilmiyorum şu an bilgisayara format atamam.
Fotoğrafı forumda buldum ama aynı hatayı alıyorum.

Adsız.jpg

Son düzenleme:
Tahmin edeyim turkcey*mac*ı.com
Yok değil.

Malwarebytes ile güvenli modda tarayıp bulup silmeme rağmen trojan silinmedi tek çare format atmak gibi gözüküyor.

Format attım düzeldi eğer ki virüsler sistem dosyalarınıza bulaşmışsa hiçbir antivirüs etki etmiyor format atın geçin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı