Trojan ne kadar güçlü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar, siz iyi misiniz? Zararlı indirmek nedir? Sisteminize her türlü zarar verebilirler, kameranız varsa sizi izleyebilirler. Bilgileriniz çalınabilir. Sanal makinelerin de zararlı testi konusunda güvenli olmadığını duymuştum. Ana bilgisayarınıza sıçrayabilir. Risk almaya ne gerek var?

Mining yani coin, Bitcoin miner virüsü.
Basit ama zararlı trojandır. Uygulamalar ile girer, tespit basittir.
Windows Defender çalışmasını engeller.
Kasperysky ve Malwarebytes ile silersin.
PC'nin ekran kartı işlemcisini çok kullanarak 100 dereceye çıkartıp patlatabilir.
Kısaca Bitcoin, Litecoin vb internet coinlerini kazar.

Kurtuluş var her zaman tüm virüslerden.

Nedense bir anda trojan indiresim geldi ama ne kadar güçlü? Silebilir miyim sonradan trojanı?

Az güçlü merak etme, bilgisayarını bozamaz. İndirebilirsin :D

Şaka bir yana, sakın indirme!

Arkadaşlar, siz iyi misiniz? Zararlı indirmek nedir? Sisteminize her türlü zarar verebilirler, kameranız varsa sizi izleyebilirler. Bilgileriniz çalınabilir. Sanal makinelerin de zararlı testi konusunda güvenli olmadığını duymuştum. Ana bilgisayarınıza sıçrayabilir. Risk almaya ne gerek var?

Eğer paylaşılanlara ulaşmazsa sorun yok. Çünkü paylaşılanlar VM ya da VirtualBox ile gerçek PC'niz arasındaki köprüdür.

Nedense bir anda trojan indiresim geldi ama ne kadar güçlü? Silebilir miyim sonradan trojanı?

Hocam merakımdan soruyorum, yaş kaç? Yanlış anlamaz iseniz kimse para verdiği bir şeyi patlatmak falan istemez diye düşünüyorum. Bu yüzden gerçekten, yaş kaç?

Hocam corona virüs yüzünden insanların canı çok sıkkın. Yakında hangi kattan atlarsam ölmem diye konularda açılır, yani arkadaş bu işi zevk için yapıyor. BIOS'a bile bulaşsa (öyle bir virüs türü vardı sanırım. Umarım arkadaş bunu da istemez) arkadaşın pek umurunda değil.

Canlı derslerin bitmesini bekliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı