Trojan olarak tespit edilen dosya çalıştırılan bilgisayarda virüs var mıdır?

ozayexe

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba, bugün harici hard Disk'e Assetto Corsa indirdim ve arkadaşımla oynamak için VPN ve Content Manager indirdim yalnız Content Manager'ı "acstuff.ru" adlı siteden indirdim. ZIP olarak ve ZIP dosyasını ayrıştırdım içinde bir tane .JSON dosyası ve content Manager adlı bir uygulama vardı sonra VirusTotal'e 2 dosyayı da tarattım ve Content Manager adlı dosyayı bir antivirüs programı trojan olarak tespit etti. (Diğer bütün antivirüs programları sıkıntısız gösterdi.) ve bende hemen uygulamayı sildim(uygulamayı 2 kez çalıştırmıştım), Assetto Corsa'yı ve VPN'yi de sildim sizce bilgisayarıma virüs bulaşmış mıdır korkmalı mıyım? 3 Kez HDD'de Steam klasörünü ve PC'yi hızlı tarama yaptım şu anda bilgisayarın hareketlerinde bir anormallik yok.

Arkadaşlar öncelikle merhaba, bugün harici hard Disk'e Assetto Corsa indirdim ve arkadaşımla oynamak için VPN ve Content Manager indirdim yalnız Content Manager'ı "acstuff.ru" adlı siteden indirdim. ZIP olarak ve ZIP dosyasını ayrıştırdım içinde bir tane. JSON dosyası ve content Manager adlı bir uygulama vardı sonra VirusTotal'e 2 dosyayı da tarattım ve Content Manager adlı dosyayı bir antivirüs programı trojan olarak tespit etti. (Diğer bütün antivirüs programları sıkıntısız gösterdi.) ve bende hemen uygulamayı sildim(uygulamayı 2 kez çalıştırmıştım), Assetto Corsa'yı ve VPN'yi de sildim sizce bilgisayarıma virüs bulaşmış mıdır korkmalı mıyım? 3 Kez HDD'de Steam klasörünü ve PC'yi hızlı tarama yaptım şu anda bilgisayarın hareketlerinde bir anormallik yok.

virustotal.com içerisinde taratıp sonuçları atar mısın? (link olarak)

Linki bıraktım
İlk VirusTotal taramasını yaptığım zaman 85 antivirüs programı içerisinden 1 program virüslü gösteriyordu size göstermek için tarama yaptığımda ise 63 antivirüs programı üzerinden değerlendirme yapmış VirusTotal ve şu anda 63/0 gösteriyor.

Yarın Kaspersky üzerinden oyunu yüklediğim HDD'ye ve Windows'un bulunduğu C diskine tam tarama yapmayı düşünüyorum

HDD'de 500 GB dosya var ve hızı 150 MB/s
SSD (C sürücüsü) 150 GB dosya var ve hızı 1700-1600 MB/s

2 sürücüye tam tarama yapmak tahminen ne kadar sürer?

Son düzenleme:
Şimdi okuldan geldim biraz Chrome geçmişinde araştırma yaptım ve dün bahsettiğim linki buldum.

Bu linkteki dosyayı 3 kez filan açtım bir sıkıntı var mıdır?
Bana false positive gibi geldi.

Cevabınız için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Şimdi okuldan geldim biraz Chrome geçmişinde araştırma yaptım ve dün bahsettiğim linki buldum.

Bu linkteki dosyayı 3 kez filan açtım bir sıkıntı var mıdır?
Bana false positive gibi geldi.

Cevabınız için teşekkür ederim

Hocam açtığınız şeyin içerisinde yüzlerce virüs bulunmakta içerisinde backdoor var, yani bilgisayarınızı tek başınıza kullanmıyorsunuz kart T.C. vs. Bilgileri girmeyin o bilgisayara ve o bilgisayarı bir anti virüs porgramı ile tararıp sıfırlamanızı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam açtığınız şeyin içerisinde yüzlerce virüs bulunmakta içerisinde backdoor var yani bilgisayarınızı tek başınıza kullanmıyorsunuz kart T.C. vs. bilgileri girmeyin o bilgisayara ve o bilgisayarı bir anti virüs porgramı ile tararıp sıfırlamanızı tavsiye ederim.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Hocam açtığınız şeyin içerisinde yüzlerce virüs bulunmakta içerisinde backdoor var yani bilgisayarınızı tek başınıza kullanmıyorsunuz kart T.C. vs. bilgileri girmeyin o bilgisayara ve o bilgisayarı bir anti virüs porgramı ile tararıp sıfırlamanızı tavsiye ederim.

Ben şimdi bu olanları babama söylersem çok kızar o yüzden sadece Kaspersky ile tam tarama yapsam yeterli olur mu?

Ben şimdi bu olanları babama söylersem çok kızar o yüzden sadece Kaspersky ile tam tarama yapsam yeterli olur mu?

Hocam sağlam bir antivüris programı ile genel bir tarama yapın sıfırlamasanızda olur

Peki Kaspersky ile tam tarama yapsam backdoor,virüs kısacası tüm şeyleren kurtulabilir miyim ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı