Trojan olarak tespit edilen dosya çalıştırılan bilgisayarda virüs var mıdır?

Çıkan şeylerin ismine bak backdoor vesaire yazıyorsa evet.

Tamamdır yarın okuldan gelirgelmez hemen tam taramayı başlatacağım durumu buradan paylaşırım.
1.sorum: Tam taramanın düzgün olması için bir ayar vesaire yapmam lazım mı?
2.sorum ben bu virüslü dosyayı PC'ye indirdim ama o dosya çalışırken harici HDD bağlıydı PC'ye virüs ona da bulaşmış mıdır şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Hocam açtığınız şeyin içerisinde yüzlerce virüs bulunmakta içerisinde backdoor var, yani bilgisayarınızı tek başınıza kullanmıyorsunuz kart T.C. vs. Bilgileri girmeyin o bilgisayara ve o bilgisayarı bir anti virüs porgramı ile tararıp sıfırlamanızı tavsiye ederim.

Hocam yüzlerce virüs ne alaka dandik maxsecure bulmuş o sayılar ise ne olarak tespit ettiği. Bu sonuca nereden vardınız acaba.

Content Manager Site Malwarebytes Browser Guard ve Kaspersky protectionda uyarı vermedi sırf Rus diye mi şüphelendiniz site sağlam.

Hocam yüzlerce virüs ne alaka dandik maxsecure bulmuş o sayılar ise ne olarak tespit ettiği. Bu sonuca nereden vardınız acaba.

Content Manager site Malwarebytes Browser Guard ve Kaspersky protectionda uyarı vermedi sırf Rus diye mi şüphelendiniz site sağlam.

Cevabınız için teşekkür ederim.
Ama benim içim yine de rahat değil o yüzden tam tarama başlattım sonuçları bittiği zaman paylaşacağım.

1682435170816.png

Bunlardan 1488 tane var sıkıntı yaratır mı?

1682435289808.png

Böyle çıktı bir sıkıntı yok değil mi?
Bir de rootkit taraması diye bir şey yapıyor onun da bitmesini bekleyeyim mi?

1682435409474.png

herşey bitti
1682435706184.png

artık kormam gereken bir durum yok değil mi ?

Tam tarama yaparken tam taramanon güvenlik düzeyi optimumda iken taramayı yaptım

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkür ederim.
Ama benim içim yine de rahat değil o yüzden tam tarama başlattım sonuçları bittiği zaman paylaşacağım.

Eki Görüntüle 1754326

Bunlardan 1488 tane var sıkıntı yaratır mı?

Eki Görüntüle 1754329

Böyle çıktı bir sıkıntı yok değil mi?
Bir de rootkit taraması diye bir şey yapıyor onun da bitmesini bekleyeyim mi?

Eki Görüntüle 1754331

herşey bitti
Eki Görüntüle 1754338
artık kormam gereken bir durum yok değil mi ?

Tam tarama yaparken tam taramanon güvenlik düzeyi optimumda iken taramayı yaptım
png dosyalarından bir zarar geleceğini düşünmüyorum

Bu konuda bana yardım eden herkese teşekkür ederim konu çözülmüştür.

Ayrıca o dosyalar parola korumalı taranamayanlar bilgin olsun sadece boş mesaj yani kafana takma:).

Yeni konular

Geri
Yukarı