Trojan virüsünden kurtulduktan sonra bilgisayarın yavaşlaması

Zhurso

Hectopat
1 ay önce kadar bilgisayarıma Trojan virüsü bulaşmıştı. Aynı gece virüsten kurtulmayı başarmıştım ancak kurtulmak için format atmak yerine anti-virüsler aracılığı ile temizleyip, bilgisayarı resetlemiştim. Bilgisayar şu an için temiz bir virüs görünmüyor ama bu olaydan sonra bilgisayarımda yavaşlama ve performans düşüşü yaşamaya başladım. Bunun sebepleri nelerdir ve nasıl kurtulurum? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Kaç tane antivirüs programı yükleyip kaldırdınız?
Bazı antivirüs programları bilgisayarınızın performansını etkiler. Birden çok antivirüs programı kurulduysa tercihinize göre birini kaldırmanızı öneririm. İnternette her yazılan her paylaşılan şey doğru değildir deneme yanılma yöntemiyle birkaç şeyi bilgisayarınıza uygulayıp bilgisayarınızın normal seviyesinin altında performans sıkıntıları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Girdiğiniz siteler indirdiğiniz programlar vs. bunlar sisteminizi etkiler.

En temizi format atmak ayrıca virüs programlarının trojanı kaldırdığından çok da emin olmamak lazım :)

Kaç tane antivirüs programı yükleyip kaldırdınız?
Bazı antivirüs programları bilgisayarınızın performansını etkiler. Birden çok antivirüs programı kurulduysa tercihinize göre birini kaldırmanızı öneririm. İnternette her yazılan her paylaşılan şey doğru değildir deneme yanılma yöntemiyle birkaç şeyi bilgisayarınıza uygulayıp bilgisayarınızın normal seviyesinin altında performans sıkıntıları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Girdiğiniz siteler indirdiğiniz programlar vs. bunlar sisteminizi etkiler.
açıkçası o gece çok strese girmiştim. Şu yaşıma kadar bilgisayar kullanırım ama ilk virüs kez virüs bulaşmıştı. Babam da bu konulardan anlayan bir insandır. Yardımının dokunacağını düşünüp yardım istedim. Bana birkaç Anti-virüs programı önerdi. şu an aklımda değiller ve büyük ihtimal yüklü bile değiller. Bilgisayarım virüs nedeniyle yavaş olduğu için dosya boyutu büyük anti-virüsleri indiremiyordum. O yüzden küçüklere başvurdum. Neredeyse hiçbiri işe yaramadı diyebilirim. Bazıları virüsü bulabildi ancak pek bir şey yapamadı. En son Eset'in tek seferlik kullanım programını kullandım ve işe yaradı. Ardından sadece sadece Windows'un kurulu olduğu diske reset attım. Düzgün gibiydi başta ancak daha sonralardan performans düşüşü olduğunu fark ettim. Ve evet şu an herhangi bir anti-virüs programı yüklü değil.
En temizi format atmak ayrıca virüs programlarının trojanı kaldırdığından çok da emin olmamak lazım :)
Daha önceden Anti-Virüs programınız yoksa yükledikten sonra performans düşüşü olabilir. Olmadı Trojanı geri yükleyin 😂
Teşekkür ediyorum yardımlarınız için. :)

Kurulu olan sisteminiz inanın kullanıcısına güven vermiyor. Format atmanızı öneririm.
Sistem kurulumu için technopat üyelerine güvenebilirsiniz.
Bununla alakalı yöneticiler sistem kurulumu ile ilgili kaynak ve video çalışmaları yapmışlardır izleyip ona göre hareket edip sisteminizi yeniden yapılandırabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulu olan sisteminiz inanın kullanıcısına güven vermiyor. Format atmanızı öneririm.
Sistem kurulumu için technopat üyelerine güvenebilirsiniz.
Bununla alakalı yöneticiler sistem kurulumu ile ilgili kaynak ve video çalışmaları yapmışlardır izleyip ona göre hareket edip sisteminizi yeniden yapılandırabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Şu an zaten her zaman yaptığım gibi MediaCreationTool aracılığı ile format işlemine hazırlanıyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim. :)

Az önce fark ettim de şu an yanımda USB bulunmuyor. Direk bilgisayara kaydedip yapsam sağlıklı olur mu?

Direkt bilgisayara ISO kalıbını kaydedip DVD'e yazdırmayı deneyin.DVD de yoksa şu videoyu izleyip HDD üzerinden sistem kurabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı