"Trojan:Win32/Conteban.A!ml" nedir?

TRMKTR

Centipat
Yer
Konya
Hangi dosya ile geldi bilmiyorum ama şu anda Windows Defender'ım açık ve böyle uyarı geldi. Ne yapmalıyım bu bir virüsse? Windows Defender bu uygulamayı engelledi mi? Ne önerirsiniz?

Ciddi ciddi korkuyorum.

@Fıratt_To hocam belki yardımcı olursunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam defender üzerinden zaten kaldırdım.Son zamanlarda aşırı fazla dosya indirdim ve bu yüzden hangisinde olduğunu bilemeyip hepsini sildim.

Ama benim sorum windows defender uyarı verdiğine göre bu virüs bilgisayara bulaşmış olabilir mi? Ya da windows defender açık olduğu için bu virüsü engellemiş midir?

Bu arada malwarebytes ile tarama yaptım 15 dakika sürdü ve hiç bir şey bulamadı.

Hocam Defender üzerinden zaten kaldırdım. Son zamanlarda aşırı fazla dosya indirdim ve bu yüzden hangisinde olduğunu bilemeyip hepsini sildim.

Ama benim sorum Windows Defender uyarı verdiğine göre bu virüs bilgisayara bulaşmış olabilir mi? Ya da Windows Defender açık olduğu için bu virüsü engellemiş midir?

Bu arada Malwarebytes ile tarama yaptım 15 dakika sürdü ve hiçbir şey bulamadı.

Hocam Defender otomatik karantinaya alıyor. Malwarebytes bir şey bulamadıysan sıkıntı yoktur. Ayrıca Defender hangi dosyadan bulaştığını gösteriyor.

Hocam defender üzerinden zaten kaldırdım.Son zamanlarda aşırı fazla dosya indirdim ve bu yüzden hangisinde olduğunu bilemeyip hepsini sildim.

Ama benim sorum windows defender uyarı verdiğine göre bu virüs bilgisayara bulaşmış olabilir mi? Ya da windows defender açık olduğu için bu virüsü engellemiş midir?

Bu arada malwarebytes ile tarama yaptım 15 dakika sürdü ve hiç bir şey bulamadı.
İndirdiğiniz dosyaları açmadıysanız bulaşmamış olabilir. Ama açtıysanız bulaştığı anda Defender devreye girmiştir. Bu Trojan virüsü hocam ne olacağı belli olmaz. TrojanRemover adlı bir uygulama vardı son olarak bunu denemenizi öneririm.

Ona bakmadım hocam sağ olun. Biraz araştırınca tehlikeli bir virüs olduğunu gördüm ve korktum. Son zamanlarda sadece txt dosyaları indirmiştim. Onların içindende virüs bulaşabiliyor mu?

İndirdiğiniz dosyaları açmadıysanız bulaşmamış olabilir. Ama açtıysanız bulaştığı anda Defender devreye girmiştir. Bu Trojan virüsü hocam ne olacağı belli olmaz. TrojanRemover adlı bir uygulama vardı son olarak bunu denemenizi öneririm.
Hocam defender uyarı verdiği anda ben bilgisayarı açalı 5 dakika olmuştu ve sadece valorant açılıyordu. Acaba arka planda bir işlem yaptığı için olabilir mi?

Geri
Yukarı