Trojan:Win32/IRCbot Virüsü nasıl silinir?

Eğer önemli verileriniz yoksa veya az ise tarattıktan sonra direkt diski formatlayın (biçimlendirmeyi unutmayın) zira etkilenen ögeler değiştiğine göre internet bağlantısı sağladığınız sürede sürekli yayılıyor ve sizden bilgi çekiyor demektir. Format atamıyor veya atmak istemiyorsanız en azından cihazın internet bağlantısını kesip bulaşan dosya/klasörleri bulabiliyorsanız doğrudan kayıt defteri ile silmeyi deneyin tabi arkadaşların önerdiği gibi virüs programı ile önyükleme taraması ve tam tarama da sağlayabilirsiniz. (Toolbar temizlemesi yapmanızda da fayda var)
Toolbar temizlemesini nasıl yapacağım?
Kaspersky kurup onunla kaldırmayı denesenize hocam neyi bekliyorsunuz :D ??
Bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi zaten

Bence kaspersky sandığınız kadar iyi bir antivirüs programı değil benim önerim Eset Nod32dir. Zamanında virüs örneklerini farklılaştırarak anti virüsleri sınamıştım. En iyi sonucun esed nod32 aldım
Ben yine de en sağlıklı yolun format olacağını düşünüyorum çünkü trojanın detayını öğrenme gibi bir şansınız yok. Bence nereden bulaştığını önce bir test edip sonra formatınızı atın ki bir daha böyle bir şey bir daha başınıza gelmesin

Son düzenleme:
Toolbar temizlemesini nasıl yapacağım?

Bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi zaten
Tarayıcıları temizlemeniz yani tarayıcıların kayıt defteri üzerindeki (HKEY_Local_Machine/ SOFTWARE sekmesi altında bulunan) dosyalarını kontrol etmeniz gerekiyor eğer bilginiz yoksa ADW Cleaner veya Malwarebytes gibi bir program/yazılım ile deneyebilirsiniz ama bireysel kontrol daha iyi olabiliyor çok dosyaya (viralleşme) bulaştığı zaman zira virüsün olayı zaten kendini zararsız programlardan biri gibi göstermesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı