"Trojan:Win32/PasswordStealer.A!MSR" nedir?

Schwayza

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçen gün Instagram hesabımda benden habersiz paylaşım yapıldı ve biyografim değiştirildi. Daha sonra tüm e-mail ve sosyal medya hesaplarımın şifrelerini değiştirdim. Bugün Facebook hesabımda reklam hesabı açılmış, kredi kartı bilgilerim ile reklam verilmiş bir şekilde görünce işin ciddiyetini fark ettim. Biraz araştırma yaptıktan sonra virüsün Trojan:Win32/PasswordStealer.A!MSR olduğunu fark ettim.

1653168539273.png

1653168561677.png

Program data içerisine baktığımda virüs aşağıdaki klasörleri oluşturmuş ama içerisinde herhangi bir veri bulamadım.

1653168624098.png

Bilgisayarı Avast ile taradım herhangi bir sonuç çıkmadı, Malwarebytes ile taradım yine herhangi bir sonuç çıkmadı. Windows Defender ile tam tarama yaptığımda yine herhangi bir sonuca ulaşamıyorum. Virüs internet tarayıcımdaki tüm autofill verilerini çekmiş. Bundan kurtulmanın herhangi bir yolu var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Glass wire ile ağı izle.
Ve şuraya log at.
Tavsiyem ESET ile tarama yapman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, geçen gün Instagram hesabımda benden habersiz paylaşım yapıldı ve biyografim değiştirildi. Daha sonra tüm e-mail ve sosyal medya hesaplarımın şifrelerini değiştirdim. Bugün Facebook hesabımda reklam hesabı açılmış, kredi kartı bilgilerim ile reklam verilmiş bir şekilde görünce işin ciddiyetini fark ettim. Biraz araştırma yaptıktan sonra virüsün Trojan:Win32/PasswordStealer.A!MSR olduğunu fark ettim.

Eki Görüntüle 1395640

Eki Görüntüle 1395641

Program data içerisine baktığımda virüs aşağıdaki klasörleri oluşturmuş ama içerisinde herhangi bir veri bulamadım.

Eki Görüntüle 1395642

Bilgisayarı Avast ile taradım herhangi bir sonuç çıkmadı, Malwarebytes ile taradım yine herhangi bir sonuç çıkmadı. Windows Defender ile tam tarama yaptığımda yine herhangi bir sonuca ulaşamıyorum. Virüs internet tarayıcımdaki tüm autofill verilerini çekmiş. Bundan kurtulmanın herhangi bir yolu var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

İsimden bakılırsa sifre calıcı gibi bir şey nasıl discors token stealer ise bu da password stealer.

Glass wire ile ağı izle.
Ve şuraya log at.
Tavsiyem ESET ile tarama yapman.

Buyurun hocam MediaFire izin verilmiş olduğunu hatırlıyorum. farbar

Bu konu hakkında bir çözüm bulundu mu? Aynı sorun bende de var. En son hatırladığım PC ye yanlış bir program indirmiştim. PC CPU çok kullanmaya başladı sorunu anti virüslerle düzeltemeyince format attım aynı gün akabinde arkadaşın dediği gibi instagram hesabımda bana ait olmayan paylaşımlar yapıldı biyografi de değişti. Şifreleri değiştirdim tüm cihazlardan çıkış yaptım. Bu seferde facebook business üzerinden kendi reklamlarını vermişler. Onlarında şifresini değiştirdim facebook bildirim gönderdim. Şimdide twitter hesabımda twitler atmaya başladılar. Hesaplarımın hepsi 2 adımlı doğrulama ile giriş yapılıyor. Hiç birinde yeni giriş yok. Benim attığım twitte arattım onlarca hesap aynı anda atmış. Formata rağmen kurtulamadım. Chrome uzantılar görünene göre temiz. Nasıl yapıyorlar bir türlü anlayamadım. denemediğim antivirüs programı kalmadı.

Dostum dediklerin muhtemelen işe yarayan uygulamalardır. Fakat Burada farklı bir olgu var. PC ye format attım. Buna rağmen devam ediyor. Nasıl yaptıklarını anlasam çözüme kökten başvururum.
Direkt rehberdekilerin aynısını uygulayacaksanız. Format diskini başka bir PC'den hazırlayın. BIOS zararlısı ihtimali çok düşük olsa dahi mümkün.

Format diski çok önceden hazırlanmıştı. Diske bulaşmasın diye PC'yi kapattiktan sonra takıp öyle formatladim formatlama esnasında önbellek de dahil ana diski bicimlendirdim. Google hesabım virüsü uzanti olarak algılayıp senkron etmiş olma ihtimali var mı? Benim aklima tek bu geliyor. Tüm şifreleri değiştirdim. Az önce Twitter'dan mail geldi hesabınızda olağan dışı hareket saptandi diye, reklam hesabina basvurmuslar Allah'tan Twitter reddetmiş. Giriş bilgisi yok IP detayları yok. Hiçbir iz yok. Ufak bir iz olsa oradan yuruyeceğim ama yok.

Geri
Yukarı