"Trojan:Win32/Spursint.F!cl" virüsünü temizleme

393654

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, güvendiğim bir siteden Youtube videosu indiriyordum ve bir .exe dosyası indi. Anladım hemen virüs olduğunu ve silmeye çalıştım ancak silemiyordum hata veriyordu. Windows Defender'dan virüs uyarıları gelmeye başladı, hemen karantinaya al dedim. Aynı virüsü bir daha gösterdi, eylemleri başlat diyorum ancak hiç bir şey olmuyor. Kaspersky Malwarebytes yüklerdim fakat deneme sürümleri bitti Free versiyonları iş yapar mı? Elim ayağım titriyor şu an.
1637484330367.png

1637484346619.png

Aynı virüsü iki kez gösterdi birini karantinaya alabildim ancak diğerine bir şey yapamıyorum.

Kaspersky Free indirdim ve Malwarebytes Free ile uyumsuzluk hatası verdi, sil dedim yeniden başlatın dedi yeniden başlattım ancak Kaspersky yine yeniden başlatın diyor.

1637484767497.png

İki defa sil dedim, yeniden başlattım ancak yine sil diyor. Hiç bir şey yapamıyorum.

Malwarebytes'ı manuel olarak sildim ve cihazımı yeniden başlattım, şu an Kaspersky Free iniyor.

1637485231150.png

Son düzenleme:
Host dosyasını değiştirmiş. Kaspersky düzeltmiş görünüyor. Siz yine de Kaspersky'de görünen konuma gidip host dosyasını not defteri olarak açıp bir fotoğraf atın.

Ben ek bilgi ekliyeyim.
MBAM ve Kasperskyı aynı anda kullanmak istiyorsanız ilk önce kaspersky kurup daha sonra mbam kurucaksınız fakat gerçek zamanlı korumayı kapatıcaksınız ve free sürüm kullanacaksınız.
Bir de hocam kullandığınız tarayıcıya mutkala Kaspersky'ın ve MBAM'ın eklentilerini kurun.
uBlock Origins'de kurabilirsiniz.

Teşekkürler herkese, şu an bir sıkıntı yok gibi.
@METANİC Hocam Kaspersky Free ile tam tarama yapıyordum ve görev çubuğundaki Kaspersky simgesi kırmızı oldu, sonra baktım Windows Defender'da kırmızı olmuş ve Mouse'u üzerine getirince tehdit bulundu vs yazıyordu. Kaspersky'dan baktım virüs engellenemedi şeklinde uyarı verdi ve "bunu silmek çözüm olabilir" yazıyordu. Bende sil dedim ve şu an virüs yok gözüküyor. Virüs çoktan bilgisayara bir şeyler yapmış olabilir mi? Ya da sizce Kaspersky Free yetersiz kalabilir mi?

Son düzenleme:
Teşekkürler herkese, şu an bir sıkıntı yok gibi.
@METANİC hocam Kaspersky Free ile tam tarama yapıyordum ve görev çubuğundaki Kaspersky simgesi kırmızı oldu, sonra baktım Windows Defender'da kırmızı olmuş ve fareyi üzerine getirince tehdit bulundu vs yazıyordu. Kaspersky'dan baktım virüs engellenemedi şeklinde uyarı verdi ve "bunu silmek çözüm olabilir" yazıyordu. Bende sil dedim ve şu an virüs yok gözüküyor. Virüs çoktan bilgisayara bir şeyler yapmış olabilir mi? Ya da sizce Kaspersky Free yetersiz kalabilir mi?

Hocam engellediği virüs öncekiyle aynı mı? Eğer aynı ise Kaspersky silememiş olabilir siz Malwarebytes yükleyip tarama yapar mısınız?

Geri
Yukarı