Trojan/Win32 Qualim virüsü

Evet Avira 2 tane virüs buldu biri yine solidworks kalıntısı bir de mega indirme aracın da virüs buldu. Birde şöyle bir durum oldu ben Avira ile tam tarama yaptıktan sonra PC yi bilgisayarı kapat konumundan kapat dediğim de bilgisayar kapanır gibi olup geri açılıyordu kapatma düğmesine basarak kapattım açtım sonra düzeldi bu da virüsle alakalı bir durum mudur ?

Evet Avira 2 tane virüs buldu biri yine solidworks kalıntısı bir de mega indirme aracın da virüs buldu. Birde şöyle bir durum oldu ben Avira ile tam tarama yaptıktan sonra PC yi bilgisayarı kapat konumundan kapat dediğim de bilgisayar kapanır gibi olup geri açılıyordu kapatma düğmesine basarak kapattım açtım sonra düzeldi bu da virüsle alakalı bir durum mudur ?
Emin olmak için Norton Security Scan ile taratabilirsiniz. Başta zaten Kaspersky ile taramışsınız. Gerek yok.
Norton Security Scan - Free Virus Scan By Norton

Şuan okulda olduğum için önerdiğiniz uygulamaları tam yapamadım eve geçim hemen onları yapmak olucak bu arada Avira bulduğu virüsleri karantinaya aldı silmedi nasıl silebilirim yoksa kendisi siler mi ?

Emin olmak için Norton Security Scan ile virüs veritabanını güncelleyip tarayabilirsiniz. Başta zaten Kaspersky ile taramışsınız. Gerek yok.
Norton Security Scan - Free Virus Scan By Norton

Şuan okulda olduğum için önerdiğiniz uygulamaları tam yapamadım eve geçim hemen onları yapmak olucak bu arada Avira bulduğu virüsleri karantinaya aldı silmedi nasıl silebilirim yoksa kendisi siler mi ?
Virüs veritabanını güncelleyip tam tarama yapın. Bir saat falan sürer. Sonra arayüzünde ''Karantina''ya basın. Orada bir liste var. Silinmediyse oradadır. Karantinaye alınan nesnenin yazağ tık yapın. ''Nesneyi Sil''e basın. Norton Securtiy Scan'ı ondan sonra deneyin.

Dün zaten Avira'yı yükledikten sonra güncellemesini yaptım gecede tam taramaya bıraktım 2 saat 17 dk sürdü sonrasında tarama bitiminde bulduklarını karantinaya aldı.

Dün zaten Avira'yı yükledikten sonra güncellemesini yaptım gecede tam taramaya bıraktım 2 saat 17 dk sürdü sonrasında tarama bitiminde bulduklarını karantinaya aldı.
Benim bilgisayarda fazla bir şey yok. Ondan dolayı bende kısa taramıştır. Dediğim gibi karantinadaki virüsleri Norton Security Scan ile de tarama yaparsınız. Virüs gitmiş olur.

Gitsin de kurtulayım canımı sıktı.

Benim bilgisayarda fazla bir şey yok. Ondan dolayı bende kısa taramıştır. Norton Security Scan ile tarama yapmayın. Kaspersky Security Scan ile yapın. Yanlış yazmışım. Özür dilerim.​

Avira ve Kaspersky aynı anda yüklü olsa bir sıkıntı olur mu hem o hem o ?

Avira ve Kaspersky aynı anda yüklü olsa bir sıkıntı olur mu hem o hem o ?
Kaspersky Security Scan'da gerçek zamanlı koruma yok. Onu yüklerseniz sıkıntı olmaz. Kaspersky Security Scan ufak tefek sorunlar bulabilir. Fazla önemsemeyin. Zararlı yazılım uyarısına dikkat edin. Eğer Kaspersky Anti-Virus veya Kaspersky Internet Security yüklerseniz sıkıntı olur. Kaspersky Security Scan sadece tarama amaçlı kullanılan bir araçtır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı