Trojan:Win32/Ravadon.E

Senaryo dediğinizin %90 gerçekler %10'u ise olabilecek şeyler. Better safe than sorry diye bir değim var İngilizcede. Yani ben önlemimi alayımda geri kalanını onlar düşünsün.
Siz şuraya da bir bakın bence. @Dutchman
Zeroday saldırılarına hakimim sektöre girdiğimden beri firmaların buna karşı önlemleri için çalışıyoruz, bahsettiğiniz olayın gerçekleşmiş olması imkansız değil fakat günümüzde hala kurulum paketlerinde bulunmasının ya kasti olacağını ya da olmayacağını belirtmeye çalışıyorum.

Şirketlerden basit bir veri sızıntısı bile 7-8 ay sonra duyuruluyor medyaya, bu süre zarfında gerekli önlemler alınıyor. Bu denli büyük bir saldırının aylar öncesinde gerçekleşip hala sürüyor olmasının mümkün olmayacağını/olmaması gerektiğini belirtiyorum. ESET'ten gelen verilerde NVIDIA kurulum paketlerinde zararlı görünmüyor, keza Bitdefender tarafında da bir sorun yok. Diğer firmaların veritabanları hakkında ise bilgim yok henüz bir dönüş bulunmuyor.

Zeroday saldırılarına hakimim sektöre girdiğimden beri firmaların buna karşı önlemleri için çalışıyoruz, bahsettiğiniz olayın gerçekleşmiş olması imkansız değil fakat günümüzde hala kurulum paketlerinde bulunmasının ya kasti olacağını ya da olmayacağını belirtmeye çalışıyorum.

Şirketlerden basit bir veri sızıntısı bile 7-8 ay sonra duyuruluyor medyaya, bu süre zarfında gerekli önlemler alınıyor. Bu denli büyük bir saldırının aylar öncesinde gerçekleşip hala sürüyor olmasının mümkün olmayacağını/olmaması gerektiğini belirtiyorum. ESET'ten gelen verilerde NVIDIA kurulum paketlerinde zararlı görünmüyor, keza BitDefender tarafında da bir sorun yok. Diğer firmaların veritabanları hakkında ise bilgim yok henüz bir dönüş bulunmuyor.

Bu güzel bir haber. Lakin siz çalınan o kadar fazla aygıt sırları içinde gözden kaçırdıkları bir açık olmadığını mı ima ediyorsunuz? Ben güvenemiyorum açıkçası. Sürücünün sorunsuz olma ihtimali var lakin yakın zaman içinde böyle bir olay olmuşken ben olsam iki kere düşünürdüm güncel yazılımlarını indirmeden.

Bu güzel bir haber. Lakin siz çalınan o kadar fazla aygıt sırları içinde gözden kaçırdıkları bir açık olmadığını mı ima ediyorsunuz? Ben güvenemiyorum açıkçası. Sürücünün sorunsuz olma ihtimali var lakin yakın zaman içinde böyle bir olay olmuşken ben olsam iki kere düşünürdüm güncel yazılımlarını indirmeden.
Mutlaka sızan veriler bulunuyordur, ancak riskin güncel paketlerde değil sızdırılmanın ve saldırının gerçekleştiği tarihlerdeki paketlerde olduğunu görmek zor değil. Eski paketlerin risk içerdiği ortada, güncel paketlere müdahale edilip global çaptaki bir firmanın hızlıca sorunsuz paketleri yayınlaması beklenecek bir davranış.

Yeni konular

Geri
Yukarı