Trojan.Win32.SEPEH.gen virüsü silinmiyor

Sen sor knk

Hectopat
Hızlıca anlatıyorum aslında bu kişisel bilgisayarım ama oyun da oynuyorum. Sonra arkadaşlar eskileri yad edelim filan diye CS. 16 yükledik. Sonrasında ben internetten bir CFG yükledim ayarlar hazır olsun diye sonra setup klasörü çıktı karşıma.
Normalde CFG .exe değildir işkillendim ve açmadım sonra üstündeki beni oku adlı text i açayım derken setupa bastım sonra meraktan devam et dedim ve olayı anladım.
Bilgisayarda bir anda virüs uyarıları gelmeye başladı bilgisayar çok yavaşladı PowerShell açılıp kapanmaya başladı durduramıyorum Kaspersky ile tarattım birkaç seferde çoğunu sildim ama;

trojan. Win32.sepeh​

Virüsü kaldı bir tür mining virüsü zaten her uyarı geldiğinde ekran kartı sürücüm çöküyor. Şu yazıyı yazarken bile 3 kere aynısı oldu.
Yarım yamalak yazıyor çünkü yazamıyorum sürekli kapanıyor.
Bilgisayarı formatla demeyin çünkü önemli verilerim var silemem veya yedekleyemem.

Screenshot_13.png

Güncelleme şu an Kaspersky'da bu hale geldi kapanmıyor açılmıyor Windows görev çubuğu kullanılmıyor.

Çevrimiçiyi bekliyorum önerilerin hepsini uygulayacağım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_14.png
    Screenshot_14.png
    42,4 KB · Görüntüleme: 62
Geç kalırsan ekran kartın, işlemcin bayağı bir hasar görebilir.Tavsiyem önemli dosyalarını cloud'a atman sonra formattan başka çare yok gibi gözüküyor.Virüs Kaspersky ile tam tarama yaptırmaz zaten

Geç kalırsan ekran kartın, işlemcin bayağı bir hasar görebilir. Tavsiyem önemli dosyalarını Cloud'a atman sonra formattan başka çare yok gibi gözüküyor. Virüs Kaspersky ile tam tarama yaptırmaz zaten

Dediğim gibi harici bir doplamam yok yedekleme yapamam internetimde o boyuttaki dosyalar için yeterli olmayacaktır.
Format benim için mantıklı bir opsiyon değil.

Peki Kaspersky şu an tarama yapabiliyor mu?

Bilgisiyarı yeniden başatırsam evet tarama yapabilirim ama sorun o değil sorun Kaspersky'ın virüsü silemiyor olması.

Ya gerçekten kimse bişi yapamıyor mu ???

Dosya Ekleri

• Screenshot_16.png
    Screenshot_16.png
    4,8 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_17.png
    Screenshot_17.png
    68,9 KB · Görüntüleme: 44

Uygulayın.

Geri
Yukarı