Trojan:win32/skeeyah.A!rfn nasıl temizlenir?

Tespit ettiği şey rootkit değil, Anti-Rootkit indirmene gerek yok. Antimalware yazılımını durduruyorsa güvenli modda başlatıp taramayı deneyebilirsin. Windows Defender'in algıladığı bir virüs nasıl sistemde aktif olarak çalışabiliyor onu da anlamış değilim. Korumayı kapatıp da mı çalıştırdın malum dosyayı?

Tespit ettiği şey rootkit değil, anti-rootkit indirmene gerek yok. Antimalware yazılımını durduruyorsa güvenli modda başlatıp taramayı deneyebilirsin. Windows Defender'in algıladığı bir virüs nasıl sistemde aktif olarak çalışabiliyor onu da anlamış değilim. Korumayı kapatıp da mı çalıştırdın malum dosyayı?

Hayir açıktı.
Simdi tekrar yaptim Malwarebytes ile bir şey bulmadi sonra kasperky ile denedim gene bir şey bulmadi ama emin degilim.

Kaspersky yüklemeyi deneyin olmazsa temiz kurulum yapın.

Kaspersky ile yaptim ilk başta sorun algıladı sonra bilgisayar tekrar kapatilacak dedi RAM'da tarama yapti sonra kapati açti tekrar tarama yaptığımda ise bir şey bulmadi.

Windows Defender zararlıları temizlemesine rağmen arayüzdeki bir hata nedeniyle temizlenememiş olarak gözükmesi yaygın görülen bir durum. Son zamanlarda sık sık konularını görüyoruz en azından. Şu an bu virüsün sistemde çalıştığı ne malum? Başlattığınız anti-malware taraması durduk yere kendi kendine mi kapandı? Konu mesajında hiçbir ayrıntı vermemişsiniz.

Ben bir sorun olduğunu sanmıyorum. Yine de Emsisoft Emergency Kit veya HitmanPro ile bir tam tarama yapabilirsiniz.

Windows Defender zararlıları temizlemesine rağmen arayüzdeki bir hata nedeniyle temizlenememiş olarak gözükmesi yaygın görülen bir durum. Son zamanlarda sık sık konularını görüyoruz en azından. Şu an bu virüsün sistemde çalıştığı ne malum? Başlattığınız anti-malware taraması durduk yere kendi kendine mi kapandı? Konu mesajında hiçbir ayrıntı vermemişsiniz.

Ben bir sorun olduğunu sanmıyorum. Yine de Emsisoft emergency kit veya hitmanpro ile bir tam tarama yapabilirsiniz.

Biraz korktum onun için ayrinti veremedim malware tararken bir anda sonlandirirdi dedi kapandi tekrar açtım sonra taradi bir şey bulmadi.
Ve Chrome hesabini ve e postayi kapatim suanlik PC'de virus bir şey yapmasin diye.
O virüslü dosyayı sildim hemen bir 3 saniye falan geçmistir sonra her şeyden sildim defeder virüsü tam kaldirimiş olmayabilir yaziyordu defeder geçmiste.

Son düzenleme:
Kaspersky temizlemiş.
Bir daha bir trojan vakası ile karşılaştığınızda bir Anti-Virüs değil Anti-Malware kullanın. Trojanlar virüs değil malware sınıfında olduğundan Malwarebytes gibi Anti-Malware yazılımları çok daha etkili olacaktır.
Temizlenmiş olduğunu düşünmeme rağmen Malwarebytes indirip taratmanızda fayda var.

Kaspersky ile birazdan tam tarama yapacagim eger bir şey olursa bildirecegim mesajlariniz için teşekkürler.
Kaspersky temizlemiş.
Bir daha bir trojan vakası ile karşılaştığınızda bir Anti-Virüs değil anti-malware kullanın. Trojanlar virüs değil malware sınıfında olduğundan Malwarebytes gibi anti-malware yazılımları çok daha etkili olacaktır.
Temizlenmiş olduğunu düşünmeme rağmen Malwarebytes indirip taratmanızda fayda var.

Malware bir şey bulmadi ama genede tekrar indirip yaparim.
Tespit edip kaldırmış olabilir. Şimdi sorun var mı belirtilen zararlı veya sistem kararsızlığı?

Daha test etmedim bilgisayari.
Kaspersky tam taramada hiçbir virüs yok dedi yaani virüs kalkmış oluyor degilmi çünkü evdeki USB bozuk ve bilgisayarcilara güvenmiyorum pek.
Windows defederin çevrim disı taramasini yaptim ve Norton Power eraser ile taratim yok dedi virüs hala duruyorsa tebrik ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı