Trojan:Win32/Wacatac.DD!ml nasıl kaldırılır?

Stay High

Hectopat
Daha fazla  
trojan.PNG

Evet, Elocutionear'in dediği gibi arşivi silmiş ve artık var olmayan bir dosyayı dezenfekte etmeye çalışıyor muhtemelen. Veya Chrome dosyayı indirdikten sonra hash taramasına tabii tutup kendisi de silmiş olabilir, her halükarda bu zip dosyası bir şekilde silinmiş gibi duruyor
Bilgisayarı resetledim ve Malwarebytes programıyla taradım.
Sonuç bu şekilde

Dosya Ekleri

• virüs.PNG
    virüs.PNG
    323,3 KB · Görüntüleme: 218
@Stay High, Malwarebytes dışında bir antivirüs yazılımı da kullanarak (Kaspersky Security Cloud Free) tarama yapabilirsin. Fakat Malwarebytes taramasında bir şey bulunmadığına göre edişelenmeni gerektirecek bir durum göremiyorum. Çünkü daha önceden de bu durumu Windows Defender içerisinde yaşayan kişiler bulunuyordu ve tehtidin bulunduğu dosya konumu silinmiş olarak gözüküyordu.

Önceki gönderide de belirttiğim gibi Windows Defender, .zip formatındaki dosyayı silmiş ama kendi içerisinde bug yaşanıyor gibi. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için farklı bir antivirüs kullanabilirsin.

Ben şöyle kurtarmıştım . ben yanlış bi dosyayı indirdim antivirüs kapalı kalmış. sonra çalıştır'a bastım birden böyle bir yerlere giriyordu. o sırada ayarlara girerken ben hemen o bildirim yerini açtım iyiki bilgisayara antivirüs'ü açmak için tıklayın diye bi bidirim geliyor. o zaman açtım hemen tılayarak ayarlara giremeden kaldı hızlı olman gerek çok bunun için.

Yeni konular

Geri
Yukarı