TrojanDownloader:HTML/Adodb.gen!A uyarısı

SiyahLotus

Hectopat
Merhaba, bugün YouTube'da video izlerken Windows Defender fotoğrafta gördüğünüz uyarıyı verdi ve ardından trojanı karantinaya aldığını söyledi bilgisayarıma bir şekilde internetten 3.parti dosya bile indirmem müzik olsa dahi neden böyle yaptı anlamadım. Dosya konumunda Discord'u gösteriyor oradan mı ulaştı diyeceğim de hiçbir şey de indirmedim ki oradan.
Kaspersky ücretsiz deneme sürümü ile şimdi tam tarama yaptım hiçbir tehdit bulmadı. Sizce bu olay nedir? Arkadaşlar ne yapmam lazım? Virüs silindi mi endişelenmeli miyim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-29 021458.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-29 021458.png
    18,1 KB · Görüntüleme: 99
  • Ekran görüntüsü 2022-01-29 022108.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-29 022108.png
    88,9 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün YouTube'da video izlerken Windows Defender fotoğrafta gördüğünüz uyarıyı verdi ve ardından trojanı karantinaya aldığını söyledi bilgisayarıma bir şekilde internetten 3.parti dosya bile indirmem müzik olsa dahi neden böyle yaptı anlamadım. Dosya konumunda Discord'u gösteriyor oradan mı ulaştı diyeceğim de hiçbir şey de indirmedim ki oradan.
Kaspersky ücretsiz deneme sürümü ile şimdi tam tarama yaptım hiçbir tehdit bulmadı. Sizce bu olay nedir? Arkadaşlar ne yapmam lazım? Virüs silindi mi endişelenmeli miyim?

İlk resme bakılırsa Discord'dan bir linke tıklamışsın veya bir dosya indirmişsin.

Hocam bazı insanlar virüs olmayan şeyleri virüs olarak algıladığını söylüyorlar isterseniz Malwarebytes'i indirin tam tarama yapın temiz çıkarsa muhtemelen bir şey yoktur ama gönlünüz rahat etmez ise temiz format atarsınız.

Av indirmene gerek yok hocam şununla bir tara başka virüs var mı öğren.

Kaspersky ile tam tarama yaptım tehdit yok dedi bununla da yapmama gerek var mı?
İlk resme bakılırsa Steam'den bir linke tıklamışsın veya bir dosya indirmişsin.

Bir dosya indirmedim ve Steam'den linke tıklamadım Discord üzerinden arkadaşlarım bazen video paylaşıyor onları izliyorum ondan mı kaynaklı acaba.

Kaspersky ile tam tarama yaptım tehdit yok dedi bununla da yapmama gerek var mı?

Bir dosya indirmedim ve Steam'den linke tıklamadım Discord üzerinden arkadaşlarım bazen video paylaşıyor onları izliyorum ondan mı kaynaklı acaba.

Discod olabilir çünkü en ufak linke tıklamanız bile çok fazla şeye sebep olabilir.

Yani birkaç kere bende öyle bir şey yapmaz iken virüslere denk geldim ama içim hiçbirinde rahat etmiyordu temiz format atıyordum hep.

Dediğim gibi Kaspersky ile tam tarama yaptım ve tehdit çıkmadı şu an endişe etmemi gerektirecek bir durum var mı? Bilgisayarıda 1 ay önce aldım bu arada.

Bilgisayarda ki tüm anti virüsleri silin çünkü bilgisayarda birden fazla antivirüs bulunması önerilmiyor Malwarebytes indirip taratın bakalım ne bulucak.

Geri
Yukarı