TrojanDownloader:HTML/Adodb.gen!A uyarısı

Sanırım exploitli Discord cachesi yemişsin. Bu hiç tıklamadığın veya bakmadığın bir GIF hatta resim bile olabilir. Downloader da dediğine göre rce (remote code execution) olabilir diye düşünüyorum. Ama zaten silmişsin Kaspersky'da uyarı vermediğine göre sıkıntı yok. Korunma yöntemi olsa söylerdim ama maalesef exploitli bir cacheden korunmanın yolu yok. İyi akşamlar kafanıza çok takmayın silinmiş zaten.

Zaten Kaspersky indirip taramadan sonra sildim. Malwarebytes ile taramayı yarın yapacağım.
Sanırım exploitli Discord cachesi yemişsin. Bu hiç tıklamadığın veya bakmadığın bir GIF hatta resim bile olabilir. Downloader da dediğine göre rce (t) olabilir diye düşünüyorum. Ama zaten silmişsin Kaspersky'da uyarı vermediğine göre sıkıntı yok. Korunma yöntemi olsa söylerdim ama maalesef exploitli bir cacheden korunmanın yolu yok. İyi akşamlar kafanıza çok takmayın silinmiş zaten.

Remote code execution ne oluyor hocam. Kafaya yormaya gerek yok diyorsunuz yani.

Zaten Kaspersky indirip taramadan sonra sildim. Malwarebytes ile taramayı yarın yapacağım.

Remote code execution ne oluyor hocam. Kafaya yormaya gerek yok diyorsunuz yani.
Hocam discordda henüz patchlanmamış ama nadir kişilerde olan bir cache exploiti var bildiğim kadarıyla. Hedef kişiye açığı bulunan gifi attığınız gibi discord bu gifin cachesini/önbelleğini locale atıyor. GIF açıklı olduğundan dolayı bilgisayarınıza girdikten sonra hedef kişi bilgisayarınızda istediği kodu çalıştırabilir. Zaten downloader demiş ama silinmişse çok kafa yormaya gerek yok.

Anladım teşekkür ederim. Şu an bilgisayarıma zarar filan veremeyecek değil mi herhangi bir komut çalıştırmayacak?
Hayır, silinmiş zaten. Discord çok açıklı bir platform maalesef bilmediğiniz gifleri bırak, fotoğraflara tıklamanızı bile önermiyorum. İyi akşamlar iyi forumlar

Hayır, silinmiş zaten. Discord çok açıklı bir platform maalesef bilmediğiniz gifleri bırak, fotoğraflara tıklamanızı bile önermiyorum. İyi akşamlar iyi forumlar

O zaman tüm sunuculardan çıkıp sadece arkadaşlarımın olduğu sunucuda kalacağım artık. Gerçekten dediğiniz gibi çok açıklı bir program hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşıyorum.

O zaman tüm sunuculardan çıkıp sadece arkadaşlarımın olduğu sunucuda kalacağım artık. Gerçekten dediğiniz gibi çok açıklı bir program hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşıyorum.
Tüm sunuculardan çıkmanıza gerek yok, bu bir açık olsada bilgisayarınızda yüksek erişim gerektiren bir komut çalıştıramaz. Güvenlik riski düşük, sadece AV'ler tetiklenir, tabi yine de açık açıktır. AV'niz açık dursun bişey olmaz :)

Bugün Windows Defender ile de tam tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı. Büyük ihtimal aynı gün karantinaya almış virüsü. Tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı