"TrojanJS/QakbotSmkr!Mtb" Windows Defender karantinaya alma başarısız oldu

Daha fazla  
Merhaba akşam evde otururken arkadaşlarıma fotoğraf atma amacı ile Google'dan bulduğum fotoyu laptopuma farklı kaydet yapıp indirdim ve sonra Discord'a attım. Discord'a attığım zaman fotoğraf link olarak geldiği için yablışlıklı tıkladım ve bir indirme başladı. İndirme durakladı ve "virüs algılandı indirme başarısız adlı bir mesaj aldım" bu mesajdan sonra Windows koruma geçmişine girdiğim zaman trojan.Js/Qakbot.SmkrBtm adlı virüsün karantinaya alınamadığını gördüm ve bunun üzerine Malwarebytes, Kaspersky ve Windows güvenlikten tarattım. Ancak bir tehdit bulunamamasına rağmen yine de karantinaya alınamadı yazısını alıyordum. İçim rahat etmedi. Virüs hala var mı yok mu merak ediyorum. Denemediğin yöntem kalmadı.

Kendisi bir virüs truvanın en hızlı yayılan çeşitlerinden keylog işlemi yapıyor. Ancak karantinaya alınamadı diyorsa, arkadaşın da dediği gibi endişe edilecek bir şey yok. Virüs değil vs. diye yanlış bilgi vermeyelim.

Google üzerinden bulduğum fotoğrafı cihazıma farklı kaydedip indirdiğim de sıkıntı çıkmadı ancak Discord üzerine attınca çıkan linke tıklayınca bu uyarıyı verdi yani ben bu dosyayı daha önce indirdim ancak sorun vermedi fakat neden Discord üzerinden linke tıklayp indirince bu uyarıyı aldım merak ediyorum bu arada bilgisayarı ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırlasam virüsün silinmesinde formattaki gibi yararı olur mu cihazı çoğu antivirüslerde programından taradım ve sorun çıkmadı ancak bu virüs kendini kopyalayabldğinden endişeliyim.

Dün akşamdan kalma görüntü.

Dosya Ekleri

• Ekran_goruntusu_2023-12-17_204037.png
    Ekran_goruntusu_2023-12-17_204037.png
    48,7 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Google üzerinden bulduğum fotoğrafı cihazıma farklı kaydedip indirdiğim de sıkıntı çıkmadı ancak Discord üzerine attınca çıkan linke tıklayınca bu uyarıyı verdi yani ben bu dosyayı daha önce indirdim ancak sorun vermedi fakat neden Discord üzerinden linke tıklayp indirince bu uyarıyı aldım merak ediyorum bu arada bilgisayarı ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırlasam virüsün silinmesinde formattaki gibi yararı olur mu cihazı çoğu antivirüslerde programından taradım ve sorun çıkmadı ancak bu virüs kendini kopyalayabldğinden endişeliyim.

Dün akşamdan kalma görüntü.

Trojanı eğer virüs programlarıyla kaldırmayı başaramadıysanız, maalesef fabrika ayarlarına dönerek kurtulmanız mümkün değil. Temiz kurulum yapmanız gerekiyor.

Trojanı eğer virüs programlarıyla kaldırmayı başaramadıysanız, maalesef fabrika ayarlarına dönerek kurtulmanız mümkün değil. Temiz kurulum yapmanız gerekiyor.

Başaramamak değil ama tüm antivirüslerle taradım ancak sorun çıkmadı bir sıkıntı olur mu kullanmaya devam etsem.

Yani zaten tüm taramaları yaptım sorun yok gözüküyor ama windows defender koruma geçmişinde sadece karantinaya alma Başarısız oldu yazıyordu

Başaramamak değil ama tüm antivirüslerle taradım ancak sorun çıkmadı bir sıkıntı olur mu kullanmaya devam etsem.

Yani zaten tüm taramaları yaptım sorun yok gözüküyor ama Windows Defender koruma geçmişinde sadece karantinaya alma Başarısız oldu yazıyordu

Kaspersky ile tehditi buluyorsa Hitman Pro ile silmenizi tavsiye ederim. Ancak sosyalde türlü türlü çözümlerde mevcut. Karantinaya alma başarısız oldu diyorsa bir sorun yok. Halihazırda testleriniz de temiz çıkıyorsa içiniz rahat olabilir. Gizlenme de başarılı bir trojan türü değil. Bayağı eski.

Kaspersky ile tehditi buluyorsa Hitman Pro ile silmenizi tavsiye ederim. Ancak sosyalde türlü türlü çözümlerde mevcut. Karantinaya alma başarısız oldu diyorsa bir sorun yok. Halihazırda testleriniz de temiz çıkıyorsa içiniz rahat olabilir. Gizlenme de başarılı bir trojan türü değil. Bayağı eski.
Teşekkürler Kaspesky Taramalarıö Temiz Çıkıyor Ancak Bir Şey Bulursam Söylediğiniz Adımları Uygularım Büyük İhtimalle Linke Tıkladğmda indirilen dosya Silindi ve bu yüzden karantinaya alamıyor ki zaten windows defender a bile GM sıkıyorsa sorun çıkmaz

Teşekkürler Kaspesky Taramalarıö Temiz Çıkıyor ancak Bir şey Bulursam Söylediğiniz Adımları Uygularım Büyük İhtimalle Linke Tıkladğmda indirilen dosya Silindi ve bu yüzden karantinaya alamıyor ki zaten Windows Defender'a bile GM sıkıyorsa sorun çıkmaz

Windows Defender tamamen bir görüntüden ibaret bir işe yaradığı yok. Kaspersky temiz ise keyfinize bakabilirsiniz. Dediğim gibi eski bir tür, saklanamıyor güncel seclere. Geçmiş olsun.

Windows Defender tamamen bir görüntüden ibaret bir işe yaradığı yok. Kaspersky temiz ise keyfinize bakabilirsiniz. Dediğim gibi eski bir tür, saklanamıyor güncel seclere. Geçmiş olsun.

Ek olarak hangi antivirüs programını indirme mi önerirsiniz oyunlarda FPS düşürüp PC i çok yormayacak türden.

Ek olarak hangi antivirüs programını indirme mi önerirsiniz oyunlarda FPS düşürüp PC i çok yormayacak türden.

Ben Kaspersky taraftarıyım ancak istemiyorsanız ESET'de önerebilirim. Kaspersky Security Cloud Free gündelik kullanım için her türlü yeterli olacaktır. Yine de siz zararlı yazılım tehlikesi olan dosyalardan uzak durun.

Yeni konular

Geri
Yukarı