Tronsmart Shadow Wireless Gaming Kulaklık İncelemesi

Merhaba forum üyeleri. Yeni kulaklık arayışına girmiştim, fiyatıyla ve özellikleriyle kendine çeken bu kulaklığı gördüm ve incelemelerini izleyeyim dedim. Bir baktım Türkiye'de videosunu çeken yok, forum sitelerinde incelemesini yapan dahi yok. Ben de sosyalde artılarıyla ve eksileriyle incelememi sizlerle paylaşmak istedim.
1. Kutu İçeriği: 1 adet USB bağlantı dongle, 1 adet AUX kablosu, 1 adet Type-C kablosu ve kulaklık :) Ürünün yanında kulaklık standı yoktur.

20210901_192709.jpg

20210901_192458.jpg

2. Teknik özellikler: <20 ms Ultra düşük gecikme, 50 mm sürücüler, 32 ohm empedans, 15 metre çekim kuvveti, 20 Hz - 20 khz ses aralığı, alıcı frekansı -85 dBm, 2.4 GHz frekans aralığı, 1000 mA batarya, tek şarjla 12 saat kullanım ömrü, mikrofon hassasiyeti -42 dB ve şarj olurken kullanabilme.
Detaylar: Üründe aynı zamanda 3.5mm jack ile kullanım mevcuttur. Mikrofonu çıkartabilirsiniz.

3. Tasarım: HyperX Cloud 2'nin birkaç değişiklik yapılmış hali diyebiliriz. Sağ ve sol kulaklara RGB eklenmiş Tronsmart logosu bulunmaktadır. 2 tarafın LED'leri birbirinden bağımsız yanıyor(birinde kırmızı ışık yanarken diğerinde mavi yanabilir). Kulaklık pedlerinin içinde sağ ve sol kulaklık olduğunu belirten kırmızı renk R ve L logosu yerleştirmişler. Sol kulakta ses yükseltme-kısma düğmesi, güç düğmesi ve mikrofonu sessize alma tuşu yer almaktadır. Ses yükseltme düğmesine basılı tutarsanız sonraki şarkıya atlar, ses kısma düğmesine basılı tutarsanız önceki şarkıya geri geçecektir. Bu özellik YouTube ve Spotify platformlarında denediğim kadarıyla çalışıyor. Diğer platformlarda denemedim.

20210901_192747.jpg

20210901_192617.jpg

20210901_192600.jpg

4. Rahatlık ve dayanıklılık: Üründe suni deri ped kullanılmış. Gözlük takan biri olarak Tronsmart Sono'ya göre daha rahat geldi. Kulaklığı 5-6 saattir kafamdan çıkartmadım, çok az sağ kulağım ağrıyor. Pedler terletiyor haliyle. Kafa bandı ise yine Sono'ya göre daha rahat, içi daha dolu. Kırmızı kısımları metalden oluşuyor. Tok bir tasarımı var, kaliteli hissiyatı veriyor. Yan taraflarda Tronsmart logosunun önü ızgara ile kaplı.

5. Yazılım: Ürünün en büyük eksisi budur. Driveri yok. Bu programın yazılımı olmadığı için size Ekolayzır APO'yu öneririm. İyi ve ücretsiz bir programdır. Rampage'nin de bu tarz bir kablosuz kulaklığı mevcut. Onun yazılımı var fakat onda da ses dengesi var sadece. Yazılım denmez bile.

6. Ses ve mikrofon: Bu fiyat bandında olan Corsair Void Elite'e göre sesleri kesinlikle daha iyi. Sesler aşırı iyi, bass konusunda harika. Kulaklarınız titreyecektir. Tizler bir tık daha kısık. Ben her kulaklık kullanışımda bir ekolayzır ayarı yapıyorum. Yukarıda bahsettiğim program ile :) Mikrofon kalitesine gelecek isek, Sono'ya göre kalitesiz, fiyat bandındaki kulaklıklarla aynı seviyede diyebilirim.

7. nasıl bağlanır? Kulaklıkları kullanmadan önce tam şarj etmeniz gerekiyor. Kitapçıkta 3 saat kadar olduğu belirtilmiş ancak ben 1.5 saat sonuna tam şarjı gördüm (pili yarıdaydı büyük ihtimal). USB Dongle'ı PC'ye takıyoruz, hızlı hızlı ışığı yanacaktır. Ardından kulaklık üzerinden güç tuşuna 3 saniye basılı tutuyoruz, aynı şekilde kulaklık üzerindeki ışıkta hızlı hızlı yanacaktır. Şu an hala birbirini bulamadılar, bulması için kulaklık üzerindeki mikrofon tuşuna 2-3 saniye basılı tutuyoruz. Eşleştiğini anlamak için kulaklığın veya Dongle'ın üzerindeki ışığın sabit yandığını görmeniz gerek. Bağlantı bu kadar.

Artılar: Yüksek ve kaliteli ses.
Kablosuz olması.
Özelliklerine göre ucuz olması.
Yanında gelen AUX ile kablolu kullanım(telefon oyuncuları için). Detaylar için eksiler kısmını okumalısınız.
Type-C ile şarj.
Şarj ederken kullanabilme. Kulaklığı kablosuz kullanırken mavi sabit yanıyor. Bir yandan şarj ederken kullanırsanız kırmızı ile karışıp morumsu bir renk alıyor.
Kolay bağlantı.
Uzun çekim mesafesi.
Kulaklıkla yaklaşık 30 dk hiçbir şey dinlemezseniz kendini kapatacaktır. Bu benim için iyi bir özellik.

Eksiler: Yazılım desteği yok.
Mikrofon daha iyi olabilirdi.
Ürünü kabloyla da kullanabiliyoruz, bu artı bir özellik fakat PC oyuncuları içi değil. Eğer kablolu kullanacaksanız mikrofonu kullanamazsınız. Y adaptör olsa bile.
RGB kapatma yok. Benim için sorun değil ancak herkes sevmeyebilir.
Bana göre suni deri kullanılması. Kimi sevebilir.

Sonuç: Fiyatına göre (530 TL) kesinlikle alınır. Yazılım sizin için önemliyse almanızı önermem. İncelemeyi okuyan herkese teşekkürler.

@Erdo2525
Edit: Mikrofon bozuldu. Bu şikayeti yaşayan bir İtalyan daha vardı. İade işlemlerini başlattım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı