Trust 2+1 ses sisteminde uğultu problemi

whildex

Femtopat
Daha fazla  
Trust 2+1 ses sistemi kullanıyorum, Woofer'ın arkasında volume ile bass ayarlarının bulunduğu 2 adet tekerlek var. Volume'u yükselttiğim zaman hoparlörden "zzzzz" diye uğultu geliyor. Volume'u kısınca ses kesiliyor. Nasıl çözebilirim?
Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

19019_pictures_product_visual_1.png

Son düzenleme:
Trust 2+1 ses sistemi kullanıyorum, Woofer'ın arkasında volume ile bass ayarlarının bulunduğu 2 adet tekerlek var. Volume'u yükselttiğim zaman hoparlörden "zzzzz" diye uğultu geliyor. Volume'u kısınca ses kesiliyor. Nasıl çözebilirim?
Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1712606
Bu diğer hoparlörlerde var hocam normal bir şey.

Bu diğer hoparlörlerde var hocam normal bir şey.
Dediğini anlayamadım ama eskiden bu problem yoktu, bilgisayar kapalı iken uğultudan odada gece uyuyamazsın. Fişini çekmek zorunda kalıyorum, bir hoparlör kapalı iken woofer sürekli bass vurup hoparlörden cızırtı gelir mi?

Dediğini anlayamadım ama eskiden bu problem yoktu, bilgisayar kapalı iken uğultudan odada gece uyuyamazsın. Fişini çekmek zorunda kalıyorum, bir hoparlör kapalı iken woofer sürekli bass vurup hoparlörden cızırtı gelir mi?
Gelmez diye düşünüyorum. Ayrıca dediğiniz sorun normal, hoparlörlerden cızırtı genellikle oluyor. Fişini çekmeniz lazım.

Gelmez diye düşünüyorum. Ayrıca dediğiniz sorun normal, hoparlörlerden cızırtı genellikle oluyor. Fişini çekmeniz lazım.
Arkadaşım ya sen beni anlayamadın, ya ben sana kendimi anlatamadım. Eskiden böyle bir problem yoktu diyorum ses çalmıyorken çıt çıkarmayan hoparlör boşta zangır zangır titremesi normal mi sence? Cızırtı değil UĞULTU geliyor yer titriyor boşta woofer dururken daha nasıl anlatayım bilemedim.

Arkadaşım ya sen beni anlayamadın, ya ben sana kendimi anlatamadım. Eskiden böyle bir problem yoktu diyorum ses çalmıyorken çıt çıkarmayan hoparlör boşta zangır zangır titremesi normal mi sence? Cızırtı değil UĞULTU geliyor yer titriyor boşta woofer dururken daha nasıl anlatayım bilemedim.
Abi tamam bende sana bunu açıklamaya çalışıyorum. Bu sorun hoparlörlerde çok sorun oluyor sorun şimdi olsa bile, bu titremeler ve uğultular normaldir.

Bilgisyardan sesi sona ayarla , bass'tan da orta seviyeye.Bu cihazlarda ses kablosu üzerinde ses ayar düğmesi oluyordu onda bi bozulma temazsızlık olabilir.

Şasede(GND) sorun var jak bozulmuş olabilir.

Ses ayar düğmesi takılı değil, takılı ikende aynı problem vardı zaten. Uğultu yapan hoparlorü söktüğüm zamanda wooferdan ses gelmeye devam ediyor. Tahminime göre hoparlörden değil woofer'ın jack girişinde veya içindeki anakartta bir arıza olabilir.

Ortadaki tek sorun kullanıcı!! bu ses hepsinde gelir. Kulağına ıslak parmak sokulursa öyle durur musun? Empati kur diye söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı