Trust GXT 830 ve GXT 840 Klavye Testi

Can Çeralp

Hectopat
Selamlar,

Bu iki ürünü de satış yelpazeme katmak istiyorum ancak firmadan numune alamadım, çevredeki mağazalarda da açıklarını bulamadım. Gaming etiketi ile satacağım bir ürünü test etmeden satmak istemiyorum. Bu yüzden bu iki üründen herhangi birine sahip arkadaşlardan küçücük iki test yapmalarını ve sonucu burada paylaşmalarını rica ediyorum.

Test 1: Yazı yazabileceğiniz herhangi bir yer açın (web tarayıcı olur, Word olur, size kalmış) ve "aynı anda numerik bölümden 1-2-3-4 tuşlarına basın. Eğer dört sayıyı da yazabiliyorsa testi geçmiş oluyor, üç veya daha az sayı yazabildiyse geçememiş oluyor.

Test 2: Hem sağ hem sol Shift tuşları basılı iken şu metni yazıp sonucu burada paylaşır mısınız?

"THE QUİCK BROWN FOX JUMPED OVER THE LAZY DOG"

Mesela ben Logitech kablosuz klavyemde bu testi yaptığımda şu sonucu alıyorum;

"the qick brown ox jmpe over the lazy og"

Bir sürü karakter, iki Shift tuşu da basılı iken algılanmıyor. Bu da klavyemin çok başarılı bir oyun klavyesi olmadığı anlamına geliyor. Dilerseniz, bu 2xShift testini genişletmek için alfabetik bölgedeki tüm tuşlarla deneyebilirsiniz, böylece Türkçe karakterlerin basılıp basılmadığını da görmüş olursunuz.

Bu iki testin toplamı 1 dakikanızı almaz. Sonuçları, klavye modelinizi de belirterek burada paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı