TS uzantılı dosyalar takılıyor

baris0112

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar internetten bir video indirdiğimde çoğu TS formatında iniyor ama ben bu TS uzantılı videoları açarken sorun yaşıyorum. Video oynarken takıla takıla oynuyor ses kopuyor sürekli. Oynatıcı olarak güncel VLC kullanıyorum diğer oynatıcılardan filmler ve TV ile açtığımda ise daha az kopuyor. Ama yine de kopmalar oluyor. MP4 formatında bu sorunu yaşamıyorum. Son olarak bilgisayarım çok güçlü değil.
Özellikler olarak; Intel(r) Pentium(r) CPU N3710 8 GB RAM var.
1080P TS dosyasını da açar diye düşünüyorum ki MP4'de sıkıntı olmuyor. Yeni bir oynatıcı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben genelde GOM Player'da açıyorum. K-Lite kodek paketi de kurulu.

Eğer TS uzantılı videoları IDM üzerinden indiriyorsan indirirken dosya uzantısını silip MP4 yazarsan MP4 olarak kaydeder.

Teşekkürler cevaplarınız için. Vlc kullanıyordum açmak için ama takılma oluyordu ben de k-lite codec açtım sorunsuz oynatıyor.

Öyle şey mi olur ya :) sadece ismini mp4 olarak değiştirmiş olur. Teknik olarak hala TS dosyası olarak kalır.
Ben genelde GOM Player'da açıyorum. K-Lite kodek paketi de kurulu.

Eğer TS uzantılı videoları IDM üzerinden indiriyorsan indirirken dosya uzantısını silip MP4 yazarsan MP4 olarak kaydeder.
Ayrıca yıllardır bende VLC'de o sorunu yaşıyorum ancak Windows 10'da varsayılan olarak gelen Filmler ve TV uygulamasıyla açınca problem olmuyor.

Öyle şey mi olur ya :) sadece ismini mp4 olarak değiştirmiş olur. Teknik olarak hala TS dosyası olarak kalır.

Ayrıca yıllardır bende VLC'de o sorunu yaşıyorum ancak Windows 10'da varsayılan olarak gelen Filmler ve TV uygulamasıyla açınca problem olmuyor.
Yaptım oldu. 😁 Formatı kontrol edince yine MPEG-TS görünüyor ama GOM player direkt MP4 olarak görüyor. Telefona attığım zaman da sorun olmadan oynatıyorum. Saçma ama işe yarıyor.

TS formatlı videolarda genel sorun bu. IDM'de var mı bilmiyorum fakat ben Android'de 1DM kullanıyorum ve onda TS videoları indirdikten sonra MP4'e dönüştürme ayarı var. Direkt dosya uzantısını değiştirmek bazı oynatıcılarda işe yarayabilir fakat tam ve kesin çözüm istiyorsanız FFmpeg ile stream copy (ffmpeg -i videosmi.ts -map 0 -c copy videoismi.mp4) yaparak hiç encode etmeden direkt gerçek MP4 formatına çevirebilirsiniz.

TS formatlı videolarda genel sorun bu. IDM'de var mı bilmiyorum fakat ben Android'de 1DM kullanıyorum ve onda TS videoları indirdikten sonra MP4'e dönüştürme ayarı var. Direkt dosya uzantısını değiştirmek bazı oynatıcılarda işe yarayabilir fakat tam ve kesin çözüm istiyorsanız FFmpeg ile stream copy (ffmpeg -i videosmi.ts -map 0 -c copy videoismi.mp4) yaparak hiç encode etmeden direkt gerçek MP4 formatına çevirebilirsiniz.

Bu yazılan kod CMD kodu mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yazılan kod CMD kodu mudur?
Evet, fakat öncesinde FFmpeg'i yüklemeniz gerekiyor. FFmpeg'i yükleyemiyorsanız veya istemiyorsanız FFBatch programını da kullanabilirsiniz.

FFmpeg yüklerseniz videonun olduğu klasörü açıp üstteki adres çubuğuna cmd yazdığınızda bulunduğunuz klasörde cmd açılacak. Oraya önceki mesajda dediğim kodu yazın.

FFBatch'da ise videoyu ekledikten sonra kod kısmına -map 0 -c copy yazıp kod yazma kısmının sağından uzantı yazma yeri var, orayı MP4 veya MKV yapıp dönüştürme işlemini başlatın.

Fakat bunlardan önce istersen videoyu bir de MPV Player ile oynatmayı dene, muhtemelen açılacaktır.

Geri
Yukarı