TS100 için LED trafosu kullanılır mı?

Makaleler
15
Yer
Ankara
Daha fazla  
İyi sosyaller. 1000 TL'ye sıfır miniware TS100 bulunca direkt aldım ama adaptör sorunu var. Laptop adaptörleri maalesef pahalı ve 12v 3 amper bulabiliyorum en fazla.

12v 10a LED trafosunu 100 TL civarına alabiliyorum. LED trafosu havya çalıştırmaya uygun mudur? Başka ne yapabilirim?

@Yener K.
@Taptic

İyi sosyaller. 1000 TL'ye sıfır miniware TS100 bulunca direkt aldım ama adaptör sorunu var. Laptop adaptörleri maalesef pahalı ve 12v 3 amper bulabiliyorum en fazla.

12v 10a LED trafosunu 100 TL civarına alabiliyorum. LED trafosu havya çalıştırmaya uygun mudur? Başka ne yapabilirim?

@Yener K.
@Taptic

Cihazınız 65 W çekiyor 12 v ile kullanacaksanız 5,42 a adaptör lazım size.
Muhtemelen 10'a 12 v ile çalışacaktır.

Havyanın güç gereksinimi nedir?

Alt sınır voltaj 12V üst sınır voltaj ise 17V olarak belirlenmiş. Videoda 300 dereceye kadar ısınırken en fazla 5 amper çekiyor 17V’de.

Havyanın güç gereksinimi nedir? Kısa bir araştırma yaptım şimdi 65W nominal değer görünüyor. 5-6 amper arası bir akım çeker o durumda. 10A bir SMPS LED güç kaynağı ile besleyebilirsiniz. Kutuplara dikkat edin yeter.

Led trafosunda markaya pek dikkat etmeme gerek var mı?

@NipponChemiConKYCap CATA iyidir. Alabilirsiniz bu güç kaynağını.

Düzeltme:

İyidir dedim ama yorumlar nedense iç açıcı değil. Amper arttıkça voltaj düşümü oluyor denilmiş. Yani gerçekten 12V 10A değil demektir o durumda. Siz riske atmayıp 16.5 ya da 20A bir güç kaynağı alın. Hata payını ve firmaların tuhaf hesaplama yöntemlerini dert etmeden ihtiyacınız olan güce erişin en iyisi. Fiyat probleminiz yoksa alın gitsin bir 12V 20A güç kaynağı.

Geri
Yukarı