TSK En Güçlü Ordular Sırasında 9. Sıraya Geriledi

Hocam anlatamıyoruz. Sınırlarımızı korumak için S-400 şart, bunu bütün ülke biliyor ve neden bir hata yapalım?
Bazıları böyledir, yapacak bir şey yok. Bir şey yapılmasa yapılmiyor derler, yapılsa sen şu ise bak, yok çürüyecek, yok ABD ambargo uygulayacak derler.

Köstek değil destek olunmalı.

Bir de arkadaşlar S400'ün Türkiye'nin her karış toprağını koruyabileceğini sanıyor. Hadi entegre sorununu geçtim toplamda 3 bölük 36 batarya 192 füze alınacağı söyleniyor. İran gibi bir ülkenin elinde binlerce balistik füze var ve dakikalar içinde 200 adet füzeyi atabilir. diyelim ki o 200 füzeyi durdurdu S-400'ler peki sonrası ?

S-400'lerin çoğu sarayı koruyacak gerisi boş.

Söyle iddialardan sıkılmadınız herhalde. Buyur, konuyu oku. Nereye yerleştirileceği konusuluyor. Ortak füze üretimine sıcak bakıyorlar. Hepsi hangarlarda curusun diyedir kesin. TSK bunu dusunemiyor tabii siz de haklisiniz :)

Göreceğiz. Sonuçlarını da göreceğiz. Bakalım ne olacak?

Ben S400'e karşı değilim. S400 yüzünden yiyeceğimiz ambargoyu diktasını güçlendirmek ve ''tırt şeriat''ını kurmak için kullanırsa o S400'ler Türkiye'nin kurtuluşu değil, sonu olur bence. Atatürk bahsettiği tam bağımsızlık için kullanılacaksa millet bir olur, diyorum sadace.

Son düzenleme:
Bir de arkadaşlar S400'ün Türkiye'nin her karış toprağını koruyabileceğini sanıyor. Hadi entegre sorununu geçtim toplamda 3 bölük 36 batarya 192 füze alınacağı söyleniyor. İran gibi bir ülkenin elinde binlerce balistik füze var ve dakikalar içinde 200 adet füzeyi atabilir. diyelim ki o 200 füzeyi durdurdu S-400'ler peki sonrası ?

S-400'lerin çoğu sarayı koruyacak gerisi boş.
Bos bir degerlendirme. 100000 boluk alalim tek nukleer bombaya etki yapamiyor. O zaman 100000 tane boluk ise yaramiyor mu demek bu?

Söyle iddialardan sıkılmadınız herhalde. Buyur, konuyu oku. Nereye yerleştirileceği konusuluyor. Ortak füze üretimine sıcak bakıyorlar. Hepsi hangarlarda curusun diyedir kesin. TSK bunu dusunemiyor tabii siz de haklisiniz :)

Bu konuyu daha önce de konuştuk A HABER izleyip izleyip buraya yazıyorsun arkadaşım. Kim sıcak bakıyor ortak füze üretimine? Açık kodları bile verip vermeyecekleri belli değil.
Kaynak göster demiştim gösteremedin ama sürekli bunu iddia ediyorsun.
Lütfen kafadan sallamayalım.

Bu konuyu daha önce de konuştuk A HABER izleyip izleyip buraya yazıyorsun arkadaşım. Kim sıcak bakıyor ortak füze üretimine? Açık kodları bile verip vermeyecekleri belli değil.
Kaynak göster demiştim gösteremedin ama sürekli bunu iddia ediyorsun.
Lütfen kafadan sallamayalım.
Sen bayağı haklısın, Türkiye 3,7 cm FlaK 43 satın alacakmış. Duyduğuma göre çok iyi bir hava savunma efektifliği sağlıyormuş.

Sen bayağı haklısın, Türkiye 3,7 cm FlaK 43 satın alacakmış. Duyduğuma göre çok iyi bir hava savunma efektifliği sağlıyormuş.
Merak etmeyin ABD ambargo uygularsa o zaman yerli sanayiyi görürsünüz. Bırakın üretim yapmayı İran gibi sivil uçaklarına yedek parça bile alamaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı