TSK güçlü mü?

İngiltere,Almanya,Fransa,ABD,Rusya gibi bir ülkelerle karşılaştırırsan TR'de 1 Tane kendine ait savaş uçağı ne adam akıllı silah üretimi ne çeşitli tanklar ne nükleer enerji ne de ekonomik güç görebilirsin açıkçası TR' çok zayıf bir ülke 2. dünya savaşında japonya abd gibi ülkelerin elinde uçak gemisi varken 2021 yılında bizde hala yok sen düşün sanırsam 30 senedende geriyiz milliyetçilik yapmaya gerek yok.
ABD ve Rusya'nın Avrupa ülkesi olmadığını öğren önce. Sen gidip Türkiye'yi ABD ordusu ile karşılaştırırsan tabii TSK güçsüz gözükür.

Konuyu başka yere çekme, sen az önce TSK'nın askerleri profesyonel değil dedin, ben de ona cevap verdim. Az önce de Hava Kuvvetleri'nin zayıf olduğunu söyledim zaten.

Ayrıca TSK'nın envanterinde uçak gemisinden kalkış yapabilen bir uçak yok, neden uçak gemisi üretelim? TB2, Akıncı ve MİUS uçak gemisinden kalkış yapabiliyor, o yüzden TCG Anadolu'yu geliştirdik.

Askerlerimizin profesyonel olmadığını kim söyledi size? Kısa dönem askerlik yapanlar gidip düşmanla çatışmıyor. Herkes konuda kaynak sunmadan, araştırmadan yorup yapmaya kalkmış. Bu yanlışları tek tek düzeltmeye çalışsak, ohooo.

Avrupa ülkelerine göre 30 sene gerideymişiz, Allah Allah. Bana Özel Kuvvetleri'ni aktif olarak kullanan bir Avrupa ülkesi gösterebilir misin rica etsem? Ya da NATO'ya bağlı kalmadan sürekli kendi içinde tatbikat yapan bir ülke? TSK'da profesyonel asker yok deniliyor resmen, şaka gibi.
Hocam sizi böyle bir yere sürüklediğim için özür diliyorum :D

Savaşçı bir milletten geldiğimiz için korkusuz, cesur ve iman doluyuz bu yüzden kara kuvvetlerimiz çok güçlü ama teknolojik alanda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.

ABD ve Rusya'nın Avrupa ülkesi olmadığını öğren önce. Sen gidip Türkiye'yi ABD ordusu ile karşılaştırırsan tabii TSK güçsüz gözükür.

Konuyu başka yere çekme, sen az önce TSK'nın askerleri profesyonel değil dedin, ben de ona cevap verdim. Az önce de Hava Kuvvetleri'nin zayıf olduğunu söyledim zaten.

Ayrıca TSK'nın envanterinde uçak gemisinden kalkış yapabilen bir uçak yok, neden uçak gemisi üretelim? TB2, Akıncı ve MİUS uçak gemisinden kalkış yapabiliyor, o yüzden TCG Anadolu'yu geliştirdik.
Avrupadada Almanya,Fransa gibi ülkeler varken nasıl güçlü olabiliyor türkiye açıklarmısın herşeyin beyni olan ekonomi denen birşey yok. Profosyonel Askerlik yok tabi ülkede profosyonel askerlik demek paralı gerçek asker demek 6 ayda sen askerlikmi yaptığını sanıyosun adamların askerlik sistemi çok gelişmiş fetö darbesi yemiş bir askeri sistemden bahsediyoruz ne rütbeli kaldı düzgün ne bişey hala güven sorunu var şu an savaş çıksa hala güvenemeyeceğimiz adamlar var ne bu milliyetçilik ya.

Avrupadada Almanya,Fransa gibi ülkeler varken nasıl güçlü olabiliyor türkiye açıklarmısın herşeyin beyni olan ekonomi denen birşey yok. Profosyonel Askerlik yok tabi ülkede profosyonel askerlik demek paralı gerçek asker demek 6 ayda sen askerlikmi yaptığını sanıyosun adamların askerlik sistemi çok gelişmiş fetö darbesi yemiş bir askeri sistemden bahsediyoruz ne rütbeli kaldı düzgün ne bişey hala güven sorunu var şu an savaş çıksa hala güvenemeyeceğimiz adamlar var ne bu milliyetçilik ya.
Bak güzel kardeşim, 6 aylık askerlik yapanlar savaşa, çatışmaya gitmiyor, anla şunu artık. Komonda İhtisas kursu 53 Hafta, Kara Harp Okulu 4 yıl, Özel Kuvvetler İhtisas Kursu 33 hafta + 3 yıl yurt dışı eğitimi, SAT İhtisas Kursu 2 yıl, SAS Kursu yine 2 yıl civarı, CSAR ve JTAC kursları da yine 53 hafta. F-16 pilotları da 6 yıl eğitim alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı