TSK güçlü mü?

ABD ve Rusya'nın Avrupa ülkesi olmadığını öğren önce. Sen gidip Türkiye'yi ABD ordusu ile karşılaştırırsan tabii TSK güçsüz gözükür.

Konuyu başka yere çekme, sen az önce TSK'nın askerleri profesyonel değil dedin, ben de ona cevap verdim. Az önce de Hava Kuvvetleri'nin zayıf olduğunu söyledim zaten.

Ayrıca TSK'nın envanterinde uçak gemisinden kalkış yapabilen bir uçak yok, neden uçak gemisi üretelim? TB2, Akıncı ve MİUS uçak gemisinden kalkış yapabiliyor, o yüzden TCG Anadolu'yu geliştirdik.

Bana kalırsa gereksizde uçak gemisi. Ve ekonomimiz de yetersiz gelir uçak gemisi işletmeye.

@IsBestOnLy, üzerinden uçak kalkabiliyor mu? Kalkabiliyor.
Sadece F35 kalkabiliyor üzerinde herhangi bir katapult sistemi yok. Ayrıca Türkiye'nin uçak gemisine de ihtiyacı yok bu geminin amacı uçak kaldırmak da değil. Zaten uçak gemisi yapıcak ve işleticek para da yok. Uçak gemisi okyanusa kıyısı olan ve kendi ana karasından uzakta olan yerleri işgal edicek ülkelerin kullanıcağı bir şey. Bizim tüm düşmanlarımız veya potansiyel düşmanlarımız yanımızda niye uçak gemisi yapalım ki?

Bak güzel kardeşim, 6 aylık askerlik yapanlar savaşa, çatışmaya gitmiyor, anla şunu artık. Komonda ihtisas kursu 53 hafta, kara harp okulu 4 yıl, özel kuvvetler ihtisas kursu 33 hafta + 3 yıl yurt dışı eğitimi, sat ihtisas kursu 2 yıl, sas kursu yine 2 yıl civarı, csar ve jtac kursları da yine 53 hafta. F-16 pilotları da 6 yıl eğitim alıyor.

Hocam kısacası o zaman şöyle diyelim balkan ülkelerine göre Yunanistan, Bulgaristan, sırbistana göre güçlü olabilir ama İngiltere Almanya Fransa gibi ülkelere yaklaşamaz bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
TSK'nın güçlü olduğu tek konu askeri personel sayısı ve işçi gücü. Tanklarımız uçaklarımız kısacası envanterdeki çoğu ekipman eski. Gemiler desen zaten harabe. Babam yıllarca gemide görev aldı bana bir anısını anlatmıştı. Zamanında gemiyle günler süren bir yolculukla Amerika'ya gitmişler tabii o zamanın Amerika başkanı Clinton. Tüm gemiler dizilmiş sıra sıra. Tabii yanlarında Amerikan gemileri de varmış Clinton gelip konuşma yapacakmış. Babam ve arkadaşları da baksana onların gemisiyle bizim gemimiz aynı ne kadar gelişmişiz diye mutlu mutlu New York sokaklarında dolaşıyormuş. Bu olayın üzerinden yaklaşık 21 yıl geçti. Amerikan donanması o zamanki gemileri müzelere koyarken bizim gemiler hala aynı. Değişen tek şey babamın emekli olması :(. Bu ülkede ne saygınlık ne güç ne de kudret bıraktılar...
Hocam, dedikleriniz için çok teşekkür ederim ve eklemeden geçemeyeceğim: Kesinlikle haklısınız. Ancak soru genel anlamda olduğu için olumlu bir cevap vermiştim.

Hocam kısacası o zaman şöyle diyelim balkan ülkelerine göre Yunanistan, Bulgaristan, sırbistana göre güçlü olabilir ama İngiltere Almanya Fransa gibi ülkelere yaklaşamaz bile.
Saydığınız ülkeler Üstünde Güneş Batmayan Ülkeler olarak geçiyor. Niye öyle diyorlar biliyor musun? Dünya'nın her yerinde sömürgeleri var çünkü. Zamanında bizim imparatorluğumuz gittiği yere huzur yerine kan, soykırım, açgözlülük ve sömürge getirseydi şuan ne Avrupa milletleri kalırdı ne Orta Doğu. Sizin yaptığınız 100KG sıklet ile 70KG sıkleti karşılaştırmak.

Bak, ben de biliyorum ülkemizin hava kuvvetlerinin zayıf olduğunu. Ama sen gelip benim askerim profesyonel değil dersen ve Almanya'nın, Fransa'nın ayda yılda bir göreve çıkan askerini yüceltirsen tepkimi gösteririm. Türk Özel Kuvvetleri - bak askeri diyorum, hava kuvvetleri değil- Almanya'nın Özel Kuvvetler'inden çok daha profesyonel, çok daha modern ve tecrübeli. İstanbul'a dönünce zaten Türkiye'nin askeri gücü ile ilgili detaylı bir konu açacağım.

Bu konuda Türk askeri personellerin ne kadar profesyonel olduğunu ve modern teçhizat kullandığını göstermiştim, istersen bakabilirsin.

Bak, ben de biliyorum ülkemizin hava kuvvetlerinin zayıf olduğunu. Ama sen gelip benim askerim profesyonel değil dersen ve Almanya'nın, Fransa'nın ayda yılda bir göreve çıkan askerini yüceltirsen tepkimi gösteririm. Türk Özel Kuvvetleri - bak askeri diyorum, hava kuvvetleri değil- Almanya'nın Özel Kuvvetler'inden çok daha profesyonel, çok daha modern ve tecrübeli. İstanbul'a dönünce zaten Türkiye'nin askeri gücü ile ilgili detaylı bir konu açacağım.

Bu konuda Türk askeri personellerin ne kadar profesyonel olduğunu ve modern teçhizat kullandığını göstermiştim, istersen bakabilirsin.

Bordo Berelilerimiz istisnasız dünyanın en çevik, en güçlü askerleridir. Her Türk asker doğar...

Ordunun harpte organize olabileceğini sanmıyorum. Muhteşem komutanlarımızın sayısı azalıyor. Deniz ve hava komutanlarımız eskisi kadar heybetli değiller maalesef.

Bordo Berelilerimiz istisnasız dünyanın en çevik, en güçlü askerleridir. Her Türk asker doğar...
Aktif olarak görevde olmaları onaları çok öne geçirse de, dünyanın en iyisi diyebilmemiz için diğer ülkelerin askerlerinin açık bir şekilde kötü olması lazım.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı