TSK'da aşçı olmak

TSK da olman saçma bence. Mehmetçiklerimize afiyet olsun tabi öncelikle. Saçma olmasının nedenini söyleyim. Dünya mutfaklarından hoşlanıyorsun. Ki ilgin vardır. O yapacağın yemekler yerine daha çok anne yemekleri kuru fasulye, nohut, bezelye, karnıbahar gibi yemekler sever askerler. Dünya mutfağı deneyeceğini sanmam. Yurt dışında olabilsen çok iyi olur aslında. Ya da iyi bir restorana dünya mutfağını iyice kavrayıp A+ bir şef olabilirsin.
Birkaç arkadaşımla konuştum ve otel mutfağında yer edinebilirsem orada kalmayı düşünüyorum. Yükselme imkanı olduğu ve kazancı daha fazla olduğu için. Mutfağı iyice deneyimlediğim zaman belki kendi mekanımı bile açabilirim. Bakalım zaman nelere gebe.

Birkaç arkadaşımla konuştum ve otel mutfağında yer edinebilirsem orada kalmayı düşünüyorum. Yükselme imkanı olduğu ve kazancı daha fazla olduğu için. Mutfağı iyice deneyimlediğim zaman belki kendi mekanımı bile açabilirim. Bakalım zaman nelere gebe.
Bende ondan bahsetmek istemiştim. Umarım ileri de çok başarılı bir şef olur size tavsiye verdiğimi hatırlarım görüşmek üzere.

TSK yemekhaneleri kapandı artık. Askerde patates soyma, aşcı olma dönemi de tarih oldu. Artık kışlalara yemekler sadece dışarıdan ve önceden anlaşmalı yemek firmaları tarafından topluca ve hazır bir şekilde getiriliyor.

Geri
Yukarı