TSK'dan Personele Kritik PUBG Uyarısı!

TSK, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan PUBG oyunu hakkında, personellerini bilgilendirme yazısı yayınladı. TSK uyarı yazısında, teröristlerin PUBG Mobile üzerinden istihbarat elde etmeye çalıştığı bilgisi verdi.
Uyarı yazısında teröristlerin, PUBG Mobile üzerinden istihbarat elde etmeye çalıştığı bilgisi verildi. Ayrıca teröristlerin, TSK askerlerini oyun içerisinde arkadaş olarak eklediğini ve oyunda arkadaşlık kurduktan sonra istihbarat elde etmeye çalıştığı uyarısında bulunuldu.
Çok ilginç geldi bana paylaşayım dedim. Nedense aklım almıyor bu tarz istihbarat elde etme yöntemlerine.

Kaynak: TSK'dan Personele Kritik PUBG Uyarısı!

Oyun içi konuşma ile istihbaratın verilmesini geçtim oyun zaten Tencent ile birlikte yapılmış bir oyun. Tencent'e güven olmaz. Çin hükümetine satmadığı bilgi kalmadı Tencent'in.

Bir ara oynarken uzman cavuslara denk gelmistim 3 kisi oynuyordu. 1 kisi astsubaydi galiba. Bayagi bir sohbet etmistik. Yerinde bir uyari olmus asiri dikkat etmeleri gerek.

Terör örgütlerinin internet ve teknoloji kolları çok aktif hallerde takılıyor son yıllardır. Ülkemizin bu işlerle ilgilenen mercilerinin uyanması gerek artık

Hamas´ın İsrail askerlerini buna benzer şekilde kandırarak istihbarat topladığına dair haberler çıkmıştı. Türkiye´deki örgütlerin TSK´dan bu şekilde istihbarat toplamaya çalıştığına dair somut bir haber hiç çıkmadı ya da ben görmedim. Abartı gibi geldi biraz.

PUBG Mobile da çok uygun bir platform gibi gelmedi bana. Oynayanların yaş ortalaması oldukça küçük. Fortnite da öyle. Gerçekten kaç TSK personeli düzenli bir şekilde bu oyunu oynuyor merak ettim.

Geri
Yukarı