TT 35 Mbit pakette 19 Mbit hız

Y. Emre Doğru

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, TT isimli ilkel firmanın 35 Mbps hız taahhütlü paketini kullanıyorum. Upload hızım normal olmasına rağmen download hızım olması gerekenden çok düşük. Müşteri hizmetlerini aradığımda sorunun modemden veya kablo tesisatından kaynaklanabileceğini söyledi. Başka modemle test etmeme rağmen hız değişmedi, kablo tesisatından olsaydı upload hızı da aynı oranda düşmez miydi? Speedtest sonucunu ve modem arayüzde yer alan hat değerlerini paylaşıyorum, bu konuda yönlendiren olursa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• updown1.PNG
    updown1.PNG
    8,4 KB · Görüntüleme: 51
  • updown.PNG
    updown.PNG
    20,8 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, TT isimli ilkel firmanın 35 Mbps hız taahhütlü paketini kullanıyorum. Upload hızım normal olmasına rağmen download hızım olması gerekenden çok düşük. Müşteri hizmetlerini aradığımda sorunun modemden veya kablo tesisatından kaynaklanabileceğini söyledi. Başka modemle test etmeme rağmen hız değişmedi, kablo tesisatından olsaydı upload hızı da aynı oranda düşmez miydi? Speedtest sonucunu ve modem arayüzde yer alan hat değerlerini paylaşıyorum, bu konuda yönlendiren olursa çok sevinirim.
Altyapı sorgulama yapıp konuya ekleyin. Büyük ihtimal iç tesisat sorunu. Ankastreden eve kadar eksiz bir şekilde cat6 kablo çekilirse çözüm olabilir.

Hat değerlerin kötü. İç tesisat sorunu olabilir. Telekom'u tekrar ara ekip talep et. Ankastreden ölçüm yapsınlar. Onlar ölçüm yaparken sende değerlere bak. Gelen hız ankastrede yüksek bir hız geliyorsa iç tesisatı kaliteli CAT 6 ile değiştir.

Altyapı sorgulama yapıp konuya ekleyin. Büyük ihtimal iç tesisat sorunu. Ankastreden eve kadar eksiz bir şekilde cat6 kablo çekilirse çözüm olabilir
TT müşteri hizmetleri altyapıda sorun olmadığını söyledi. Fakat bu konuda firmaya güvenemiyorum, ne olursa olsun sorun sizde diyorlar. En iyisi ekiplerin gelip kontrol etmesini beklemek, yorumunuz için teşekkürler.
Hat değerlerin kötü. İç tesisat sorunu olabilir. Telekom'u tekrar ara ekip talep et. Ankastreden ölçüm yapsınlar. Onlar ölçüm yaparken sende değerlere bak. Gelen hız ankastrede yüksek bir hız geliyorsa iç tesisatı kaliteli CAT 6 ile değiştir.
Yorum için teşekkürler, ekip talep ettim, eğer sorun iç tesisat kaynaklı ise dediğiniz gibi kaliteli CAT 6 ile değiştireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı