TT ADSL’den NetSpeed VDSL’e geçiş sonrası bağlantı yok

ibrahimsttn850

Hectopat
Önceden Türk Telekom ADSL 16 Mbps internet kullanıyordum. Yaklaşık 3 gün önce NetSpeed'in 75 Mbps'lik VDSL paketi için başvurdum. Bu gün internetin bağlandığını söylediler, ben de modem arayüzüne girip kurulum yapayım dedim fakat Telekom kablonuzun bağlı olup olmadıgını veya düzgün takıp takmadıgınızı kontrol edin gibi bir şey ekrana çıktı. Yaşadığım ev müşterek bir ev ve sanırsam ADSL hat var. VDSL hat yaparsam interneti kullanabilir miyim? Ve VDSL'ye geçmek için nereye başvurmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Modem hem adsl hem vdsl
Fiber desteği de var
Tplink Archer VR300
kablonuzun bağlı olup olmadıgını veya düzgün takıp takmadıgınızı
Kutudan gelen kabloda evinizin içinde bir ek varmı ? Varsa onu bir kontrol edin
VDSL'ye geçmek için nereye başvurmam gerekiyor? Yaşadığım ev müşterek bir ev ve sanırsam ADSL hat var.
Böyle bir şey olduğunu sanmıyorum olsa size 75 Mbps'lik bağlayıp internet bağlamazlardı. Müşteri hizmetlerini aramanız gerek.

Önceden Türk Telekom ADSL 16 Mbps internet kullanıyordum. Yaklaşık 3 gün önce NetSpeed'in 75 Mbps'lik VDSL paketi için başvurdum. Bu gün internetin bağlandığını söylediler, ben de modem arayüzüne girip kurulum yapayım dedim fakat Telekom kablonuzun bağlı olup olmadıgını veya düzgün takıp takmadıgınızı kontrol edin gibi bir şey ekrana çıktı. Yaşadığım ev müşterek bir ev ve sanırsam ADSL hat var. VDSL hat yaparsam interneti kullanabilir miyim? Ve VDSL'ye geçmek için nereye başvurmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

ADSL hat olsa bile internet gelir fakat hızınız yavaş olur. Mümkünse farklı modem dene eğer halen sorun devam ediyorsa NetSpeed ile iletişime geç sorunu bildir.

2 gün önce normal çalışıyordu internet
Sabah saatlernde netspeee sms atarak internetinizi bağladık gibi bi mesaj attılar ama dsl ışığı sürekli yanıp sönüyor müşteri hizmetlerini aradık onlar da bişey yapamadı.
En son teknik destek ekibi yollayın falan dedik 48 saat incelendikten sonra size geri dönüş yapılır dendi. Hala bekliyoruz
Akşam normal çalışan modem, sabah gelen bir sms ile internete bağlanmıyor sorunun modemle veya bizle alakalı oldugunu sanmıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı