TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Kanka hiç umudum yoktu senin yazından sonra gaza geldim ve tek başıma (binada kimsenin talebi olmadan tek başıma) başvurumu yaptım vdsl de 79 mbps almama rağmen proje onaylanmış şuan millenicom da yım zorla tt abonesi olmak gibi bir durum var mı? Sabırsızlanıyorum sonuçta FTTH 🤩

Kanka hiç umudum yoktu senin yazından sonra gaza geldim ve tek başıma (binada kimsenin talebi olmadan tek başıma) başvurumu yaptım vdsl de 79 mbps almama rağmen proje onaylanmış şuan millenicom da yım zorla tt abonesi olmak gibi bir durum var mı? Sabırsızlanıyorum sonuçta FTTH 🤩
Zorla TT abonesi olmak gibi bir şey yok merak etmeyin. Ama sizi kandırmak isteyebilirler. Başıma geleni anlatmak isterim:
Taşeron ekip binaya kabloyu çekmeye geldiğinde müdürlükten adresi teyit etmek için beni aradılar. Sokak isimleri uyuşuyordu ama bina numarası uyuşmamıştı. Telefondaki adam sistemden tam adresi görmek için müşteri numaramı istedi. Millenicom müşterisi olduğumu söyleyince "ama sen fibere geçemeyebilirsin ha" diye aklınca tehdit etti. O an he hı diyerek geçiştirdim. Sonrası malum fiber altyapı aktifleşince Millenicomu arayıp VDSL'den fibere nakil talebimi ilettim. 3 gün sonra nakil gerçekleşti. Şimdi cayır cayır kullanıyorum. Hatta binada 4 daire fiber üzerinden hizmet alıyor. Üçü Vodafone kullanıyor ben de Millenicom kullanıyorum.

Telefondaki adam sistemden tam adresi görmek için müşteri numaramı istedi. Millenicom müşterisi olduğumu söyleyince "ama sen fibere geçemeyebilirsin ha" diye aklınca tehdit etti.

Böyle bir şey derse tam olarak ne demeliyim hocam? Başvuru yaparken benzer bir durum oldu.Tahattut olmayan hizmet kullanıyorum eğer fiber altyapı gelirse TT geçebilirim diye geçiştirmiştim bunun dışında taktik var mı?

Son düzenleme:
Böyle bir şey derse tam olarak ne demeliyim hocam? Başvuru yaparken benzer bir durum oldu.Tahattut olmayan hizmet kullanıyorum eğer fiber altyapı gelirse TT geçebilirim diye geçiştirmiştim bunun dışında taktik var mı?
Ben Millenicomla taahhüdümün olduğunu taahhüt bitince duruma göre bakacağımı söylemiştim. Taahhüdümün olduğu kısım doğru. Taahhüt bitince duruma göre bakacağım kısmı yanlış çünkü memnunum aynı firmadan devam etmeyi düşünüyorum.
Bu arada taahhüdüm de ekim 2023'e kadar, o zamana kim öle kim kala.

Sizin söylediğiniz de bir seçenek. "Hele bir fiber gelsin de bakarız" deyin geçin işte. Bunu dediniz diye fiber gelmeyecek değil ya. Bunların haricinde de başka bir seçenek gelmiyor aklıma.

Ya aslında bu gibi durumlar TT'nin bazı aklıevvel çalışanlarının halt yemesi. Beni "fibere geçemeyebilirsin" diye tehdit eden herif muhtemelen planlama biriminde çalışan bir memur. Birader sen niye yalan söyleyerek müşteri kazandırmaya çalışıyorsun? Hadi satış temsilcileri müşteri başına prim mrim alıyorlardır da sana noluyor ha? Sen satış temsilcisi değilsin bir şey değilsin, ne diye durduk yere yalan söylüyorsun? Ben o gün sana inanıp TT'ye geçseydim müdürüne/şefine gidip ağzından salyalar akıtarak bir müşteri kazandırdığını ve bunun karşılığına zam falan istediğini mi söyleyecektin? S*lak yemin ediyorum g*rizekalı bu çocuk ya videosu geldi aklıma. 😆

Her neyse lafı daha fazla uzatmayalım. Sonuç olarak böyle ahlaksız, düzenbaz mahluklarla hayatımızın her alanında karşılaşacağız, bunun kaçarı yok. Önemli olan işi bilip yalanlara kanmamak. Ayıya dayı demeye karşıyım. Geçiştirmek daha makul.

Umarım öyle olur.

Aslında oraya gittiğimde güzel ilgilenmişlerdi. Ben de açık kapıya başvurduğumda şöyle bir geri dönüş geldi başka da bir şey olmadı oradan.
Günler sonra böyle bir cevap geldi sanırım açık kapı üzerinden başvurum reddedildi. Bu başvurudan sonra Telekom müdürlüğüne dilekçe vermiştim sanırım o da kabul edilmez gibi.

Dosya Ekleri

• IMG_20220816_121306.jpg
    IMG_20220816_121306.jpg
    82 KB · Görüntüleme: 84
Günler sonra böyle bir cevap geldi sanırım açık kapı üzerinden başvurum reddedildi. Bu başvurudan sonra Telekom müdürlüğüne dilekçe vermiştim sanırım o da kabul edilmez gibi.
Evet gelen cevapta adresiniz için bir proje bulunmadığı yazıyor. Verdiğiniz dilekçede bina sakinlerinin imzası da var mıydı? Eğer imza toplamadıysanız bir de imza toplayarak dilekçe verin derim. Çünkü bakın gelen cevapta talebin artması durumunda tekrar değerlendirileceği belirtilmiş.

Evet gelen cevapta adresiniz için bir proje bulunmadığı yazıyor. Verdiğiniz dilekçede bina sakinlerinin imzası da var mıydı? Eğer imza toplamadıysanız bir de imza toplayarak dilekçe verin derim. Çünkü bakın gelen cevapta talebin artması durumunda tekrar değerlendirileceği belirtilmiş.
3 daire var 3 daire sakini de imza atmıştı. Açık kapıya başvurumun üstünden 1 hafta geçtikten sonra yazılı dilekçe vermiştim. Bir süre onu da beklemek iyi olur.

3 daire var 3 daire sakini de imza atmıştı. Açık kapıya başvurumun üstünden 1 hafta geçtikten sonra yazılı dilekçe vermiştim. Bir süre onu da beklemek iyi olur.
Aynen biraz daha bekleyin o zaman. Sonra müdürlüğe gidip dilekçenizin ne durumda olduğunu sorarsınız.

Sitemizin yönetimi imza toplama aşamasına gelip, Superonline ile iletişime geçerek dilekçe bırakacaklarını söylediklerinde zaten mevcutta bir proje olduğunu ve 15 gün içerisinde binaya hat çekileceği bilgisi verilmiş. Umarım doğrudur ve bu çile sona erer. DSL'in dar bant genişliğinden bıktım, birisi Wi-Fi'e bağlı bir şekilde Instagram'a girsin, oyunda ping değerim 600-700'lere fırlıyor. Çok sinir bozucu, biz bu bant genişliğine nasıl katlanabilmişiz zamanında hayret ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı