TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Hocam hayırlı olsun şöyle bir sorun var bizim oturduğumuz bölgede ADSL ve VDSL var VDSL port olmadığı için ADSL kullanıyoruz arkadaşlarım 7-8 SK aşağıda oturuyorlar ve onların fiberi var ama şöyle bir sorun var bizim sokaktaki evler mustakil olduğu için para kazanmayız diye düşünmüş olacaklar bizim sokağa bir türlü gelmedi Türk Telekom'da tanıdıklarda var ama hala bir şey yapamadık biraz yardımcı olabilir misin? Sonradan ekliyorum: Hocam ben mahalle sakinlerinden sokaktan imza toplayıp göndersem kaale alırlar mı sokaktakilerin çoğu yaşlı olduğu için imza atacakalrını düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Hocam hayırlı olsun şöyle bir sorun var bizim oturduğumuz bölgede ADSL ve VDSL var VDSL port olmadığı için ADSL kullanıyoruz arkadaşlarım 7-8 SK aşağıda oturuyorlar ve onların fiberi var ama şöyle bir sorun var bizim sokaktaki evler mustakil olduğu için para kazanmayız diye düşünmüş olacaklar bizim sokağa bir türlü gelmedi Türk Telekom'da tanıdıklarda var ama hala bir şey yapamadık biraz yardımcı olabilir misin? Sonradan ekliyorum: Hocam ben mahalle sakinlerinden sokaktan imza toplayıp göndersem kaale alırlar mı sokaktakilerin çoğu yaşlı olduğu için imza atacakalrını düşünmüyorum.
Hocam mahalle sakinlerinden imza toplamak iyi bir seçenek olabilir. Çünkü toplu imza içeren bir dilekçe toplu bir başvuru anlamına geldiği için potansiyel görülürse o bölge yatırım bölgesine dahil edilebilir.

Arkadaşlar herkese merhaba, başka mahallede evim vardı orada da port sorunu vardı 2-3 ay önce port için müdürlükteki abiler hemen konuyu kendi sorunuymuş gibi ele aldı ve çözüm için birtakım görüşmeler yaptık ve port açabileceklerini söylediler ve bende unutup uzun süre müdürlüğe gitmedim en son gittiğimde ise senin işi GPON fiberle çözmek daha iyi olur dedi ve yarın tekrar müdürlüğe gel proje hakkında bilgi verelim dedi. Evet doğru duydunuz 2. evime de fiber geliyor 🤣

Arkadaşlar herkese merhaba, başka mahallede evim vardı orada da port sorunu vardı 2-3 ay önce port için müdürlükteki abiler hemen konuyu kendi sorunuymuş gibi ele aldı ve çözüm için birtakım görüşmeler yaptık ve port açabileceklerini söylediler ve bende unutup uzun süre müdürlüğe gitmedim en son gittiğimde ise senin işi GPON fiberle çözmek daha iyi olur dedi ve yarın tekrar müdürlüğe gel proje hakkında bilgi verelim dedi. Evet doğru duydunuz 2. evime de fiber geliyor 🤣
Maşallah hocam gittiğiniz yere fiber götürüyorsunuz. Fibere ulaşamayan arkadaşlara bir haftalığına misafir mi olsanız ne. 😅

Maşallah hocam gittiğiniz yere fiber götürüyorsunuz. Fibere ulaşamayan arkadaşlara bir haftalığına misafir mi olsanız ne. 😅

Ahahah biraz öyle oldu ama sanırım ülke geneli bir fiber dönüşüm var, ilçemiz de çoğu yer GPON oldu 1 sene öncesinde tam bugün SNR düşürüp 10 Mbps kullanıyordum VDSL 100 ile başladım defteri 72 Mbps ile kapatıyorum ay sonu en geç sinyal veriliyormuş yan binaya da kutu takıldı 😅

Dediğim gibi bölgeye bağlı. 2 haftada gelirse kendinizi şanslı hissedin zira bu çok sık gerçekleşen bir şey değil. Umarım süreciniz daha fazla uzamaz.
Binaya kablo çekildikten tam 26 gün sonra fiber sonlandırma kutusu koyuldu hocam. Bundan sonra yapmam gereken bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• 4C972BF4-12B1-44FF-95C6-A105985B456D.jpeg
    4C972BF4-12B1-44FF-95C6-A105985B456D.jpeg
    147,7 KB · Görüntüleme: 43
Yok hocam bundan sonra aktifleşmesini bekleyeceksiniz. Her gün altyapı sorgulaması yapabilirsiniz. Aktifleştiğinde de başvuru yaparsınız.
Başvuru yapmasına yaparım da dairelere kadar fiber kablo gitmiyor hocam. Kabloyu kendimizin çekeceği söylendi. Bu kabloyu çektirmenin başka bir yolu yok mudur?

Başvuru yapmasına yaparım da dairelere kadar fiber kablo gitmiyor hocam. Kabloyu kendimizin çekeceği söylendi. Bu kabloyu çektirmenin başka bir yolu yok mudur?
Bir elektrikçi ile anlaşıp bütün dairelere çektirebilirsiniz hocam. Biz öyle yapmıştık mesela. Ya da bütün daireler istemezse sadece isteyen dairelere çektirirsiniz. O da olmazsa kuruluma gelen ekipten rica edersiniz belki çekerler. Eğer size kendinizin çektirmesi gerektiği söylendiyse kurulum ekibinin de çekmesi pek mümkün görünmüyor ama şansınızı denersiniz. Kurulum ekibi kablo çekmeyi kabul etmezse mecbur elektrikçiye çektireceksiniz. Aslında zor bir şey değil sadece dikkatli olmak gerekiyor. Kendiniz bile çekebilirsiniz yani.

Geri
Yukarı