TT Fiber internet dilekçesini kabul etmedi

• Konuyu başlatan Hks
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 287

Hks

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar. Daha öncesinde fiber internet ile alakalı bir adet konu oluşturmuştum. Verilen tavsiyeler neticesinde (apartman sakinlerinden imza toplama, bulunduğum ildeki TT müdürlüğüne müracaat etme vs.) Şu anda VDSL2 kullanmaktayız TT müşteri hizmetleri ile görüştüğümde apartmana kadar fiber kablo döşeli fakat apartman içerisinde kablolama olmadığı için kullanamıyorsunuz dediler. TT CEO'su Ümit Önal Bey'e e-mail attıktan sonra 1 saat içerisinde ikamet ettiğim şehirdeki il müdürlüğü benimle iletişime geçti. Konuşma sırasında "bina içi kablolama yapılacak apartman boşluğu var mı?" gibi sorular sordular(17.01.2022). İmza topladıktan sonra il müdürlüğüne müracaat ettiğim zaman yetkili kişiler kablo döşeme ücreti ve işçilik ücreti bizim tarafımızdan yapılacağını söyledi ve odalarında sigara içer vaziyetteydiler ayrıca 16 dairelik binadan 14 imza toplamamıza rağmen dilekçeyi kabul etmediler. Anlayacağınız şu anda durumlar karışık acaba ne gibi yol izlemeliyim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söylediklerinize göre TT binaya fiberi getirmiş, binanın içinde ki kablolama süreci yeni binaysa müteahhit, kullanılan binaysa bina sakinlerine ait benim bildiğim ona Türk Telekom karışmaz Türk Telekom sadece binaya kadar turuncu fiber kabloyu getiriyor ardından çekilecek kabloları TT temin edip veriyor, bina içi kablolama süreci de tamamlanınca gelen talebe göre bina içine kutuyu koyup bağlantıları aktif ediyorlar boş port varsa ana kabinde birkaç güne int aktif oluyor.

Çünkü bir kaç defa TT'den gelen yetkili elemanlar biz binaya gelen kabloya kadar sorumluyuz binanın içinde ki kablolama süreci bizde değil Elektrikçi tutup yaptırın demişti.

Söylediklerinize göre TT binaya fiberi getirmiş, binanın içinde ki kablolama süreci yeni binaysa müteahhit, kullanılan binaysa bina sakinlerine ait benim bildiğim ona Türk Telekom karışmaz Türk Telekom sadece binaya kadar turuncu fiber kabloyu getiriyor ardından çekilecek kabloları TT temin edip veriyor, bina içi kablolama süreci de tamamlanınca gelen talebe göre bina içine kutuyu koyup bağlantıları aktif ediyorlar boş port varsa ana kabinde birkaç güne int aktif oluyor.

Çünkü birkaç defa TT'den gelen yetkili elemanlar biz binaya gelen kabloya kadar sorumluyuz binanın içinde ki kablolama süreci bizde değil elektrikçi tutup yaptırın demişti.

Binaya 2018 yılında taşındık. İlk müşteri hizmetleri görüşmemizde binada yeterli talep olursa yapacaklarını belirttiler. Bunun doğrultusunda imza topladık sonra il müdürlüğüne gittim geriside yazdığım gibi. 😕

Yeni konular

Geri
Yukarı