TT modemi TürkNet VDSL uyumlu mu?

nacikaratas

Hectopat
Arkadaşlar TürkNet'e geçtim elimdeki modemin VDSL uyumlu olmadığını söylediler sahibinden de de en ucuz VDSL modem 150 160 TL bandındaydı 75'e arkadaştan bunu alacağım kutulu her şeyi var uyumlu mu bilemedim ama kilitlenme falan oluyor dediler ne kadar doğru cevaplarsanız sevinirim

WhatsApp Image 2020-06-02 at 14.05.45 (1).jpeg
Screenshot_11.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani başka altyapılarla kullanamazsın veye her 10dk da kopma olur diyorlar? Benim işimi görür mü Turknet 50 mb pakete geçtim

Teşekkürler
Kullanırsın başka ISS'lerde. Kopma sorunu altyapıyla alakalı olur genelde hat zayıflamasından dolayı 50 mbps destekliyorsa altyapın sorun olacağını sanmıyorum.

Arkadaşlar TürkNet'e geçtim elimdeki modemin VDSL uyumlu olmadığını söylediler sahibinden de de en ucuz VDSL modem 150 160 TL bandındaydı 75'e arkadaştan bunu alacağım kutulu her şeyi var uyumlu mu bilemedim ama kilitlenme falan oluyor dediler ne kadar doğru cevaplarsanız sevinirim.

Aga başına iş almadan o resimleri kaldır Mac adresi falan paylaşmışsın kaldırmanı öneriyorum: )

Problem yok, kullanabilirsin. Modemi ilk açtığında fabrika ayarlarına sıfırla ve DSL hattını bağlama. Daha sonra internetten root şifresini girip, değiştirip üstüne cihazın uzaktan yönetim ayarlarını kapat. Bu sayede Türk Telekom santrallerinin otomatik güncelleme yapmasının önüne geçersin. Ayrıca modemin tüm ayarlarına erişebilir olacağın için normal bir modemmiş gibi kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı