TT'de internet hızı düşüyor

Hocam faturaya yansıtarak taksitle ödeyebilmeniz lazım. @TurkNet Destek Ayşegül.

Bir not daha ve çok garip; akşam saat 6 gibi bilgisayarı kapattım ve telefonu elime aldım, film açtım 1080P'de rahat rahat film izliyordum. Aha dedim herhalde düzeldi ve bilgisayar geçtim. Steam'den indirme başlattım ki hocam yine yavaş yavaş hız düştü ve internet gitti. Çok garip.

Hocam TurkNet'e geçiş yaptım şu an. 2-6 gün içinde işlemlerin tamamlanacağını söylediler. Arıza modemden ise bitçeme göre bir şey bakacağım. Max 300-400 öneriniz var ise.
VDSL altyapıda modem size aittir. Dilerseniz Online işlem merkezinden modem satın alabilirsiniz. Dilerseniz de teknoloji mağazalarından temin edebilirsiniz.

Dışarıdan modem alacağım. Alacağım modemin ADSL gibi bir özelliği olması gerekiyor değil mi? Yoksa DSL'miydi? Hatırlayamadım tam olarak.

Keenetic Omni DSL öneririm. Yalnız 5GHz özelliği olmadığını belirteyim. Eğer 5GHz olsun istiyorsan TurkNet Online işlemlerden piyasadan daha uyguna ZyXEL VMG3625 T50b alabilirsin. Bu arada turknete operatör değişikliğiyle geçtiysen kurulum ekibi gelmez. Benim önerim amazonun prime day indirimleri geliyor 18 Temmuzda uygun fiyata güzel bir cat6 kablo alın ankastreden modeme kadar bir elektrikçi çağırıp eksiz bir şekilde çektirin. Kablonun bir ucuna RJ-11 çakılması gerektiğini ve ankastreye kabloyu takmak için krone bıçağı gerektiğini aklınızda bulundurun. Eğer daha uygun bir yöntem arıyorsanız ankastreye giren kabloyu krone bıçağı yardımıyla söküp biraz ucunu kesip (oksitlenmiş kısım olma ihtimaline karşı) tekrardan krone bıçağıyla çakın. Daha sonra kabloda ek varsa ekleri yak1 konnektörle temiz bir şekilde ek yapın.

Keenetic Omni DSL öneririm. Yalnız 5GHz özelliği olmadığını belirteyim. Eğer 5GHz olsun istiyorsan TurkNet Online işlemlerden piyasadan daha uyguna ZyXEL VMG3625 T50b alabilirsin. Bu arada TurkNet'e operatör değişikliğiyle geçtiysen kurulum ekibi gelmez. Benim önerim Amazon'un Prime day indirimleri geliyor 18 Temmuz'da uygun fiyata güzel bir CAT6 kablo alın ankastreden modeme kadar bir elektrikçi çağırıp eksiz bir şekilde çektirin. Kablonun bir ucuna RJ-11 çakılması gerektiğini ve ankastreye kabloyu takmak için Krone bıçağı gerektiğini aklınızda bulundurun. Eğer daha uygun bir yöntem arıyorsanız ankastreye giren kabloyu Krone bıçağı yardımıyla söküp biraz ucunu kesip (oksitlenmiş kısım olma ihtimaline karşı) tekrardan Krone bıçağıyla çakın. Daha sonra kabloda ek varsa ekleri yak1 konnektörle temiz bir şekilde ek yapın.

Modemlerdeki ve net hızındaki hız söylediğiniz gibi birbirleriye uyumlu değil mi? Yani altyapım ve internetim 50Mbps neden 5GHz modem almalıyım ki?

Geri
Yukarı