TTNet 16 MBPS hız testinde düşük indirme hızı

ErenGün3542

Hectopat
Daha fazla  
Adsl 16 Mbps TTNet Ultranet aldım limitsiz 75 GB AKK Download'lı. Modemim ZyXEL VMG3312-B10B yeni modeli kablosuz modem. Herş eyi yaptık ayarladık. Ttnet hız testi yapayım dedim. İndirme hızım Download 3.59 Mbps, yükleme hızım Upload da 0.68 Mbps çıktı. Sorunum Upload'la değil de 16 Mbps'den 4 Mbps hız almak aşırı az değil mi? Ben 16 Mbps beklemiyorum zaten sadece 10 Mbps download olsun yeter bana. Test yaparken 3.59 sabit kalıyor sanki 3.59 Mbps stabil gibi. 4.00 görmedi hiç. Hızlı artıyor 3.59 Mbpsde kalıyor.
Mbps mi nasıl yükseltebilirim Yükseltebilme imkanım var mı? Bu arada kullandığımız kabloların hepsi yeni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı paketi kullanıyorum bende hızın normal şaşırılacak bir şey yok bu pakete bu hız var.
İnternet Hızı Hesaplama olarak aratırsan gerekli bilgileri bulursun.

Pratik hesaplama Baglantı Hızı/8=İndirme hızı
16/8=2 bu hesaplamaya göre benim hızım yüksek sayılır çünkü 4mbt gördüğüm var.

Bu da benim Test Sonucum, 75gb kotayı aşmışım hızım düşmüş. Hızım olmuş 2,89mbps bu arada dosya indirme hızım 361kb/sec. Bir iki günde kotam sıfırlanır ve 13,5-14mbt hızım olacak ve indirme hızım 3.5-4mbt olacak.

sshot-1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı paketi kullanıyorum bende hızın normal şaşırılacak bir şey yok bu pakete bu hız var.

Bu da benim Test Sonucum, 75gb kotayı aşmışım hızım düşmüş. Hızım olmuş 2,89mbps bu arada dosya indirme hızım 361kb/sec. Bir iki günde kotam sıfırlanır ve 13,5-14mbt hızım olacak ve indirme hızım 3.5-4mbt olacak.
Eki Görüntüle 34646

Dediğine kesinlikle katılmıyorum.

Adsl 16 Mbps TTNet Ultranet aldım limitsiz 75 GB AKK Download'lı. Modemim ZyXEL VMG3312-B10B yeni modeli kablosuz modem. Herş eyi yaptık ayarladık. Ttnet hız testi yapayım dedim. İndirme hızım Download 3.59 Mbps, yükleme hızım Upload da 0.68 Mbps çıktı. Sorunum Upload'la değil de 16 Mbps'den 4 Mbps hız almak aşırı az değil mi? Ben 16 Mbps beklemiyorum zaten sadece 10 Mbps download olsun yeter bana. Test yaparken 3.59 sabit kalıyor sanki 3.59 Mbps stabil gibi. 4.00 görmedi hiç. Hızlı artıyor 3.59 Mbpsde kalıyor.
Mbps mi nasıl yükseltebilirim Yükseltebilme imkanım var mı? Bu arada kullandığımız kabloların hepsi yeni.

Evinizde paralel sabit telefon hattı var ise buradan;
  • Öncelikle modemin bulunmadığı telefon hattını çıkarın.
  • Modemi açıp kapatın düzelmediyse sorunhttps://twitter.com/TTNETdestek Tweet atarak sorunu açıklayın ama hizmet numaranızı Tweet atarak vermeyin.Numaranızı ve hizmet numaranızı isterler ise direkt mesaj ile onlara yollayın onlar sizi arayacak.
Yok ise buradan devam edin;

Son düzenleme:
TTNET'in hatları çok dolu. Sana yakın bulunan sunucu ile speedtest ile test yap bakalım. Fiber desteği varsa kesinlikle Fibere geç Süperonline, TTNet, D-Smart farketmez hepsi Süperonline altyapısı.

Eki Görüntüle 34646

Ayrıca siz de dediklerimi yapın derim.Çünkü sizin hızınız da sıkıntılı.

Arayınca hızı yükseltirler fakat geri düşer hızınız sürekli o işlemi yapmak zorunda kalacaksınız uydunet veya süperonline geçin.

TTNet hatları artık doldu (ADSL) ve artık eski bir teknoloji hala bakır kablolar üzerinden veri aktaralıyor. Fiber internete geçerseniz şimdiki verdiğiniz fiyata çok daha güzel bir internet paketine sahip olabilirsiniz. (Gören beni fiber pazarlamacısı sanacak :D)

@DobreLi Kardeşim 3Mbps hıza nasıl dayanıyorsun ? 375 Kilobayt indirme hızı ?

TTNet hatları artık doldu (ADSL) ve artık eski bir teknoloji hala bakır kablolar üzerinden veri aktaralıyor. Fiber internete geçerseniz şimdiki verdiğiniz fiyata çok daha güzel bir internet paketine sahip olabilirsiniz. (Gören beni fiber pazarlamacısı sanacak :D)

@DobreLi Kardeşim 3Mbps hıza nasıl dayanıyorsun ? 375 Kilobayt indirme hızı ?
Ttnet saolsun. 7-8 senedir çekiyoruz. Alıştık artık. Her tarife değiştirdiğimde böyle oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı