TTNET 16MBİT UltraNet Hız Sorunu

MustafaDiker

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elinize düştüm, 1.5 ay önce 8bmit'den 16'ya geçtim aynı fiyata hatta birkaç lira indi, 49.90'mış. Bana ilk 1-2 ay hız problemi yaşarsınız dediler tamam dedim. Neredeyse 1.5 ay oldu internetim daha harekete geçmedi. 1-2 hafta öncesine kadar 6.4 mbit alırken 2 haftadır 3.4 mbit alıyorum. Müşteri hizmetleri aradım 2 defa kayıt oluşturdular ama teknik servis falan gelmedi hiç kendi yanlarından kurcalayıp alt yapı falan bakıp bir şeyler yaptıklarını çaba gösterdikleri iddia ediyorlar bugün Ttnet aradı düzelmedi dedim, niye böyle dedim, bana paket değişikliği yaptığım gün bana böyle böyle dediler dedim ilk 1-2 ay hız sorunu yaşarsınız dediler dedim sizden birisi, peki bu doğru mu bunu teyit edebilir misiniz dedim karşımda ki bayana, eveledi geveledi başka şeyler söyledi ne evet ne hayır dedi. Bana diyor ki 8'den 16'ya çıkmışsınız hattınız desteklemiyorsa 8 bit kullanırken aldığınız hızı bile alamazsınız dedi. Böyle saçmalık mı olur dedim, alakası yok dedim çıkıştım, 3.4 mbit şaka bir rakam dedim bu olamaz dedim. O zaman dedi kaydı kapatmıyorum güncelliyorum dedi. Ve şu an beklemedeyim, hız testini açıyorum 3.4 çıkıyor. Ödenmemiş faturam yok, kotam dolu değil (25GB) ama bu nasıl oluyor anlamadım. Daha sonra Speedtest.net by Ookla - The Global Broadband Speed Test şuradan hız testi yapayım dedim ki ne göreyim şok oldum. O kaynak üçgen şeklindeki dağıtıcı Beyrutta gösteriyor taa Filistin, İsrail'den interneti alıyormuşum gibi gösteriyor. Oysa ikamet ettiğim yer Hatay ve normalde Adana'dan alır kaynağı. Arkadaşlar, ne oluyor Allah rızası için yardım edin, bu saçmalık da nedir ? Bu gidişle TTNET ile aramdaki sözleşmeyi feshedip TTNET'e dava açacağım. Emin olmak için gidip ağ ayarlarında ki İP4 kısmında baktım otomatikte zaten.
Moderatörlerim, deneyimli arkadaşlar bir yardım eder misiniz rica etsem ?

1.JPG

Yok olmadı, modeme reset atıp güncellemelerini yaptığımız halde düzelmedi. Bulunduğum ilin merkezinden aradı Ttnet daha sonra sağolsun karşıda ki adam hemşehriyiz diye yardımcı oldu da 8mbit günlerimdeki hıza zor bela kavuştum. Santrale en az 2.5km uzaklıktayım ve adam bana max 1.5 km içerisinde destekler dedi 16mbit, anlayacağınız Ttnet kazıkladı beni, şuan 6.5mbit hafif kasma ver nette onuda 8mbit e geri dönerek düzelteceğim, yoksa berbat denilecek düzeyde değil, 720p film rahat izliyorum. Ayrıca Huaweii modemi söküp yerine adam akıllı birşey alacağım sanırım o zaman aldığım verim daha da artar.

Benim 8 Mbps testlerinde ki sonuç:

hız.png

Kardeşim geçmiş olsun. Bunları araştır sonra interneti al. Eğer yüksek hız geliyorsa paketi yükseltir'din. Ben interneti alırken adam dedi ki ilk 8 Mbps kullan sonra yükseltirsin dedi. 8 Mbps aldım şuan hızım çok çok iyi. Önceden zaten 16 Mbps kullanıyordum hızım 15.45 Mbps hız almıştım. Tabi ki hız farkları var ama buda hızlı açıyor sayfaları. Yani 16 Mbps boşuna veriyormuşum parayı. 8 Mbps gayet iyi hız. Bu hızla 1080p kalitede videoları izleyebiliyorum. 16 Mbps de 4k açıyordu fakat biraz bekleyip biraz dolduğunda zaten izleme bitene kadar yüklüyordu. Tek fark 4k eskisi kadar hızlı açmıyor ama 4k ekranı yok zaten açsam ne olacak bu da yeter bana.

Not: Bazen çıldırtıyor insanı. Türk Telekom yoğunluğundan bazen yavaşlamıyor da değil.

Aynen dostum,8mbit iken 3.kademe hd videoyu zorladım YouTube de, hatta arkadaşım yanımdaydı gözlerine inanamadı, şimdi sence 8 e geri dönmeli miyim ? Bu arada sen alabileceğin max verimi alıyorsun iyisin 7.2

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı