TTNET ULTRANET Hız Problemi

memo95

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar
Öncelikle 8 mbit'e kadar limitsiz paketten kullanmaktaydım.Geçen ay Ttnet'ten arayıp ayda 5 Tl farkla hattınızı 16 mbit'e kadar olan pakete yükseltip McAfee Antivirus programını da ücretsiz veriyoruz dediler. Biz de kabul ettik 5 tl farkla hız 2 kat olacak sandık. Ancak bu ay başında hızımın yükselmediğini fark ettim. Hemen ttnet'i aramaya çalıştım ancak ilk günler 'yenileme çalışması' olduğunu söyleyip geri çevirdiler. En sonunda dün akşam müşteri hizmetlerine bağlanıp durumu anlattım. Ama aldığım yanıt ise hattınızın en fazla bu kadar alabileceği muhtemelen bilgisayar ya da modem arızanızın olduğunu söylediler. Ancak modemi geçen ay aldım ve markası Asus DSl-N10E. Acaba söyledikleri gibi bir arızası var mıdır? Ve sizce ne yapmalıyım? İyi Günler Dilerim
7VARMW.jpg

Öncelikle geçmiş olsun.Benimde başıma geldi sizinkinden biraz farklı olarak ama dün sonunda hallettirebildim.16 mb hız alıyordum.Yılbaşı günü ne olduysa 7 mb hız görmeye başladım.3 kere aradım vay efendim modeminiz bozuk,vay efendim donanımsal bir sorun yaşıyorsunuz.Sonunda artık canıma tak etti.Son arayışımda işi artık çirkefliğe döktüm vede sonuç alabildim.Modemi başka modemdede aynı sonucu aldımı,donanımsal bir sorun olamayıcağını,servis çağırdığımı söyledim.Sorun sadece bende var ama sizin kurumsal olarak hiç bir sorununuz yokmu hanımefendi dedim.Parayı çatır çatır almasını biliyorsunuz,taahütü bozucağımı falan söyledim.Sonra da bir baktım hızım 14 mb çıktı :D .Sizde bence aynı taktiği uygulayın.SON OLARAK HIZIMI GÜNCELLEYİN.Bunu mutlaka belirtin oradaki görevlilere.

Eğer hattınız santrele uzaksa belli bir sinyal'den sonra kopmalar yaşanıyor. O yüzden böyle birşey olmuş olabilir. Hızını yükseltirler fakat bu seferde hat değerleri düşer kopmalar yaşarsın.

Modemde bir problemin yoktur. İnternete bağlanabiliyorsun. Yapman gereken TTNET'i aramak ve sağlam konuşmak daha doğrusu biraz sert konuşmak çözüm olabiliyor. En olmadı "Aboneliğimi iptal ettirmek istiyorum, borcumu ise geçiş yapacağım firma ödeyecek." derseniz bir sonuç alabilirsiniz. Ben defalarca arıza kaydı oluşturdum ama bir şey yaptıkları yok.

İnternetiniz fiber değil anladığım kadarıyla. Bu yüzden 16 mb'e kadar tarifesinde, bu değerleri almanız normal. İsterse 100 mb'e kadar olsun alacağınız hız yine aynı olacaktır.

@Fırat Yapıcı @Ajmera @Semih Gül Evet arkadaşlar sizin görüşlerinizi dinleyerek açıkcası gaza gelerek aradım müşteri hizmetlerini ve hızımın çok düşük olduğunu ve aslında 16 mbit olması gerektiğini söyledim biraz daha sert bir dille söyleyince modeme bir reset atalım bakalım dedi ve hattınızı güncelledim kontrol ediniz dedikten sonra hızımın arttığını gördüm kesinlikle bu işin müşteri hizmetlerinde bittiğini fark ettim çok teşekkürler
@Uğur Öztürk açıkcası dediğiniz doğru ama bulunduğum apartmanda kullananlar olduğu için asıl sinir olduğum nokta orası oldu
@Kubilay22 Sizin dediğiniz gibi bir şey olsaydı ttnet bunu satmazdı bize herhalde o kadar da alçalabileceklerini düşünmüyorum

Hepinize yardımları için çok teşekkürler iyi günler dilerim
6lmo6l.jpg

Bu 'kadar' olan tarifelerde, ana santrale yakınlık-uzaklık ile hız değişebiliyor. Binanızda fiber alt yapısı varsa, fibere geçmenizi öneririm. Sundukları hız neyse aynı değeri alıyorsunuz.

Tipik Ttnet bize de aynısını yaptılar bu kadar dolandırıcı bir firma daha bilmiyorum ben Türkiye'de. En azından sen gene düzeltmişsin sorununu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı