TTNET AirTies Ani Ping Çıkışı

sonicnix

Centipat
Merhabalar. AIR5444TT model modeme sahip internetimde aniden çıkan ping sorunu yaşıyorum. Örneğin FPS oyunu oynuyorum, karşıma düşman çıkıyor, ping o anda 1000-2000'lere çıktığı için adamı vuramıyorum ve ölüyorum. Bu sorunu 2019 veya 2020'den beri yaşıyorum (Ne zaman başladığını tam olarak hatırlamıyorum ama önceden yoktu ona eminim.). Bu sorun telefonumda da oluyordu sürekli aniden internet kopuyor, 1 dakika sonra tekrar bağlanıyordu. Yaklaşık 1 hafta önce telefonuma güncelleme geldi açıklamasında "Bazı ağlarla ilgili optimizasyon sorunları düzeltildi" gibi bir açıklama vardı. Güncellemeyi yaptıktan sonra telefonumun bağlantısı asla gitmiyor, çoğu internet gerektiren şeyi takılmadan açıyorum. Bu sorunu biraz araştırdım, modemin Firmware sürümünün eski olmasından şüpheliyim. İnternete AIR5444TT Firmware güncellemesi yazıyorum ama hiçbir şey çıkmıyor. Modem arayüzünde de airties.com adresinden son sürümü indirebilirsiniz yazıyor ama AirTies orijinal web sitesinde hiçbir modemin güncellemesine dair hiçbir şey yazmıyor. Sadece yeni teknolojilerinin tanıtımları var. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar. AIR5444TT model modeme sahip internetimde aniden çıkan ping sorunu yaşıyorum. Örneğin FPS oyunu oynuyorum, karşıma düşman çıkıyor, ping o anda 1000-2000'lere çıktığı için adamı vuramıyorum ve ölüyorum. Bu sorunu 2019 veya 2020'den beri yaşıyorum (Ne zaman başladığını tam olarak hatırlamıyorum ama önceden yoktu ona eminim.). Bu sorun telefonumda da oluyordu sürekli aniden internet kopuyor, 1 dakika sonra tekrar bağlanıyordu. Yaklaşık 1 hafta önce telefonuma güncelleme geldi açıklamasında "Bazı ağlarla ilgili optimizasyon sorunları düzeltildi" gibi bir açıklama vardı. Güncellemeyi yaptıktan sonra telefonumun bağlantısı asla gitmiyor, çoğu internet gerektiren şeyi takılmadan açıyorum. Bu sorunu biraz araştırdım, modemin Firmware sürümünün eski olmasından şüpheliyim. İnternete AIR5444TT Firmware güncellemesi yazıyorum ama hiçbir şey çıkmıyor. Modem arayüzünde de airties.com adresinden son sürümü indirebilirsiniz yazıyor ama AirTies orijinal web sitesinde hiçbir modemin güncellemesine dair hiçbir şey yazmıyor. Sadece yeni teknolojilerinin tanıtımları var. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.
Öncelikle kablo ile bağlantı sağlayın. Eğer ki böyle bir imkan yoksa modeminiz 2.4 GHz olarak Wi-Fi sinyallerini yayıyor. Bu tip bağlantıda ping, jitter ve hız düşüklüğü normaldir. Kablo yerine 5 GHz destekli bir modem alarak bu sorunu çözebilirsin.

Öncelikle kablo ile bağlantı sağlayın. Eğer ki böyle bir imkan yoksa modeminiz 2.4 GHz olarak Wi-Fi sinyallerini yayıyor. Bu tip bağlantıda ping, jitter ve hız düşüklüğü normaldir. Kablo yerine 5 GHz destekli bir modem alarak bu sorunu çözebilirsin.
Zaten kablo ile bağlanıyorum modeme. İşin garip yanı şu, bu sorunun tıpkısı telefonumda da olmasına rağmen telefonuma gelen ağ optimizasyon güncellemesinden sonra sorunun tamamen telefonum için çözüme kavuşması.

Modem hat değerlerini rehbere göre bizimle paylaşın:

Yardımcı olacak kişiler daha kolay çözüm yöntemi üretebilir böylece.

Modem hat değerlerini rehbere göre bizimle paylaşın:

Yardımcı olacak kişiler daha kolay çözüm yöntemi üretebilir böylece.
Buyrunuz değerlerim:
1619803986613.png

Normal midir?

Hat zayıflaması değerleri güzel. SNR sınırı değeri 7.6 ki aşağıdaki tabloya göre kötü:
*10 dB altı: Kötü
*11 dB – 20 dB: İdare Eder
*20 dB – 28 dB: Çok İyi
*29 dB üzeri: Mükemmel

1619804430242.png

Bu adımları inceleyin.

İlk defa hat değerleri analiz ediyorum. Edindiğim bilgilere göre durum bu.
@Tim bu işlerde iyidir. Kendisi daha iyi yardımcı olacaktır.

Hat zayıflaması değerleri güzel. SNR sınırı değeri 7.6 ki aşağıdaki tabloya göre kötü:
*10 dB altı: Kötü
*11 dB – 20 dB: İdare Eder
*20 dB – 28 dB: Çok İyi
*29 dB üzeri: Mükemmel

Eki Görüntüle 1000601
Bu adımları inceleyin.

İlk defa hat değerleri analiz ediyorum. Edindiğim bilgilere göre durum bu.
@Tim bu işlerde iyidir. Kendisi daha iyi yardımcı olacaktır.
Anladım, şimdi anladım :D SNR değeri düşük olduğu için nalet ping yükseliyor sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyerek yaparsam sorun olur mu?

Merhabalar. Valorant'da aniden 1100 ping gördüğüm için putty yardımıyla internetimin SNR değerini 7.6'dan 14.6'ya yükselttim lakin sorun hala devam ediyor. Ping hala arada sırada yükseliyor. Daha ne yapabilirim bu ping değerinin yükselmemesi, stabil kalması için?

1619854973996.png

Not: 16 Mbps ADSL internetimi 12 Mbps'e çektim SNR yükseltmek için.

Pingin SNR düşük olmasıyla çok da doğrudan bir ilgisi yok, hattınız ADSL olduğu için bant genişliğiniz özellikle upload açısından çok dar, birisi internete sadece bağlandığı anda bile bu bant genişliği bitiyor ve size ping olarak dönüyor, çözüm için siz oyun oynarken internete başkası bağlanmayacak ve arkaplanda indirmeler olmadığından emin olacaksınız, bu şekilde pingsiz oynayabilmelisiniz.

Diğer taraftan o bahsettiğiniz kopmalar zaten muhtemelen telefonun sorunuydu ve güncellemeyle çözüldü.

Hocam arkaplanda indirme vb. hiçbir şey yok. Yemin de ederim ama internetin WLAN'nı kapatıp internete kimse bağlanmadığından emin olsam bile yine giriyor ping. Bir de şöyle bir şey var: Mesela internete birkaç kişi bağlıysa 2-3 dakikada bir giriyor ama değilse 5-6 dakikada bir giriyor. Elinde sonunda giriyor işte bir şekilde.

Geri
Yukarı