TTNET AirTies Ani Ping Çıkışı

Hocam arkaplanda indirme vb. hiçbir şey yok. Yemin de ederim ama internetin WLAN'nı kapatıp internete kimse bağlanmadığından emin olsam bile yine giriyor ping. Bir de şöyle bir şey var: Mesela internete birkaç kişi bağlıysa 2-3 dakikada bir giriyor ama değilse 5-6 dakikada bir giriyor. Elinde sonunda giriyor işte bir şekilde.
Anladım, Wi-Fi kapadığınızda da oluyorsa Windows Update Blocker tarzı bir uygulama ile Windows Update'i oyunlara girerken tamamen kapatmayı deneyebilirsiniz. Ben de benzer hızlar ve SNR ile ADSL kullanıyorum, diğer cihazların hızlarını kesip bilgisayarda arkaplan boş olunca sabit ve düzgün bir ping alabiliyorum.

Anladım, Wi-Fi kapadığınızda da oluyorsa Windows Update Blocker tarzı bir uygulama ile Windows Update'i oyunlara girerken tamamen kapatmayı deneyebilirsiniz. Ben de benzer hızlar ve SNR ile ADSL kullanıyorum, diğer cihazların hızlarını kesip bilgisayarda arkaplan boş olunca sabit ve düzgün bir ping alabiliyorum.
Hocam giren pingin 2 sebebi varmış; birincisi SNR değerinin düşük olması, ikincisi uploadın yetersiz kalması. SNR olayını çözdüm ama maalesef upload olayını çözemedim. Madem hızımı arttıramıyorum, ben de diğer cihazların upload hızlarını kısıtlayayım; biraz bana, biraz diğer cihazlara eşit böleyim ki ping çıkmasın dedim. QoS ayarlarını yaptım ama QoS sadece download hızını sınırladı. Upload test yaptığımda yine ana bilgisayarım dışındaki cihaz tüm upload'ı sömürüyor. Upload'ı kısıtlamam için ne yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı