TTNET Anlık Ping Artışı ve İnternet Kesintisi

ThanatosDrake

Hectopat
Daha fazla  
Online oyun oynarken pingim çoğu zaman 50-60 arasında oluyor. Fakat bazı zamanlar 5 saniyeliğne, 10 saniyeliğine hatta 10 dakikalığına ping artışları yaşıyorum. Haliyle bu da benim internetimi felç ediyor. TTNET'le iletişime geçtiğimde ise "Hat değerleriniz normal gözüküyor" deniyor. Onlara bu sorunun her zaman gerçekleşmediğini ve anlık gerçekleştiğini açıklama çalışsam da başaramıyorum. Artık cidden bu sorundan gına geldi, yalvarıyorum bana bir çözüm sunun. (Ping'imin sadece tek bir stabil olduğu zaman aralığı var, o da Sabaha karşı 3 ile sabah 9 arası sonradan ping'imde yine fırlamalar, yükselmeler oluyor.)

Modemimi ve paketimi değiştirdim. Kablolu olarak bağlansam bu anlık ping artışları ortadan kalkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yaşadığınız sorunlar tamamen TtNet ile alakalı, yani sorunun kaynağı; TtNet'in rezil hizmetinde.

Size tafsiyemn; SuperOnline vb. keçemiyor iseniz TurkNet'e acilen, daha uygun bir fiyata aynı zamanda da daha hızlı internet için geçin.

Bu arada, koblolu bağlansanız da o sorun cözülmeyecektir.

Ya birisi internetinizi kullanıyor ya da TTNET'in hizmetinden dolayı böyle oluyor. Bana kalırsa TTNET'in hizmetinden dolayıdır ama diğer seçenek de olabilir.

Kablolu bağlanmayı deneyin derim. Çünkü benim başıma geldi kablosuz bağlanınca 1200 ms ping ile oynuyordum bazen 130'a falan düşebiliyordu fakat kablolu oynayınca 60 ms sabit ping ile oynuyordum istersen modemle aynı odada ol istersen modemin dibinde ol kablosuzda pingli kabloluda pingsiz oynaniliyordu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı