Anlık ping artışı

Utkucosmic

Hectopat
Sorunu yaşadığım laptop: Monster Abra A7 v12.1.5.
Genelde düşük ping alıyorum ama CS:GO'da Valorant'ta adam gördüğümde anlık ping artışları oluyor LoL'de de oluyor ama bu kadar fazla değil. Kullandığım modem Türk Telekom modemi TD W9970V3.laptop harici masaüstü bilgisayarım da var. Masaüstü bilgisayarda böyle sorunlar yaşamıyordum. Kablolu bağlantı yapmam mümkün değil Wi-Fi çoğu zaman Full çekiyor nadiren 3 çekebiliyor. Sorunun nerede olduğunu çözmeme yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Adsızg.png
    Adsızg.png
    38,6 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleyen: Moderatör:
Kablosuz ağ olduğu için ping girmesi normal olabilir fakat sürekli ve yüksek bir şekilde ping giriyorsa modem arayüzünden sinyal kanalını daha boş bir kanala taşımanızı öneririm. Ayrıca youtube veya google üzerinde modem arayüzü ayarlarını inceleyerek bir nebze sorunu halledebilceğinizi düşünüyorum. Ama yine de en mantıklı olan kablolu hızlı bir bağlantı sağlamaktır.

Sorunu yaşadığım laptop: Monster Abra A7 v12.1.5.
Genelde düşük ping alıyorum ama CS:GO'da Valorant'ta adam gördüğümde anlık ping artışları oluyor LoL'de de oluyor ama bu kadar fazla değil. Kullandığım modem Türk Telekom modemi TD W9970V3.laptop harici masaüstü bilgisayarım da var. Masaüstü bilgisayarda böyle sorunlar yaşamıyordum. Kablolu bağlantı yapmam mümkün değil Wi-Fi çoğu zaman Full çekiyor nadiren 3 çekebiliyor. Sorunun nerede olduğunu çözmeme yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sizinki gene bayağı iyiyi miş.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    11,1 KB · Görüntüleme: 83
Kablosuz ağ olduğu için ping girmesi normal olabilir fakat sürekli ve yüksek bir şekilde ping giriyorsa modem arayüzünden sinyal kanalını daha boş bir kanala taşımanızı öneririm. Ayrıca YouTube veya Google üzerinde modem arayüzü ayarlarını inceleyerek bir nebze sorunu halledebilceğinizi düşünüyorum. Ama yine de en mantıklı olan kablolu hızlı bir bağlantı sağlamaktır.

6 Metre Ethernet çekmek hiçcazip gelmiyor diğer çözümlere yöneleceğim şimdilik modem arayüzünden kanal taşımasını nasıl yapacağım acaba.
Sizinki gene bayağı iyiyi miş.

Öyle deme bu gözüken oyunlarda fırlıyor 400 500'e.

6 Metre Ethernet çekmek hiçcazip gelmiyor diğer çözümlere yöneleceğim şimdilik modem arayüzünden kanal taşımasını nasıl yapacağım acaba.

Sinyal kanalı ayarlama. Burada mevcut gerçekten kolay bir işlem. Sana önerim genelde modemlerin sinyal aralığı 1-11 arasında oluyor. Wifi analyzer ile baktığında zaten göreceksin. En mantıklı seçimler boş işe 1, 13 ve 11 olacaktır. Şuan 11 kullanıyorum ve sadece komşu ile bizim wifi aynı sinyala denk geliyor. Diğer wifi sinyalleri 4-10 arasında yoğunlaşıyor. Keşke zamanında komşunun sinyalini değiştirmeseydim zirvede yalnız olurdum. :)

Sinyal kanalı ayarlama. burada mevcut gerçekten kolay bir işlem. Sana önerim genelde modemlerin sinyal aralığı 1-11 arasında oluyor. Wi-Fi analyzer ile baktığında zaten göreceksin. En mantıklı seçimler boş işe 1, 13 ve 11 olacaktır. Şu an 11 kullanıyorum ve sadece komşu ile bizim Wi-Fi aynı sinyala denk geliyor. Diğer Wi-Fi sinyalleri 4-10 arasında yoğunlaşıyor. Keşke zamanında komşunun sinyalini değiştirmeseydim zirvede yalnız olurdum. :)

Deneyeceğim teşekkürler :D.

Deneyeceğim teşekkürler :D.

Ben şimdi 13'e çektim 1-10 arası gidiyor ms.
Sinyal kanalı ayarlama. burada mevcut gerçekten kolay bir işlem. Sana önerim genelde modemlerin sinyal aralığı 1-11 arasında oluyor. Wi-Fi analyzer ile baktığında zaten göreceksin. En mantıklı seçimler boş işe 1, 13 ve 11 olacaktır. Şu an 11 kullanıyorum ve sadece komşu ile bizim Wi-Fi aynı sinyala denk geliyor. Diğer Wi-Fi sinyalleri 4-10 arasında yoğunlaşıyor. Keşke zamanında komşunun sinyalini değiştirmeseydim zirvede yalnız olurdum. :)

Bunu 5G için yapsak iyi olur mu?

Ben şimdi 13'e çektim 1-10 arası gidiyor ms.

Bunu 5G için yapsak iyi olur mu?
5G daha hızlı olacaktır fakat sinyal mesafesi ciddi ölçüde azalır ve şuanki teknoloji ile yapılması önerilmiyor. Gelecek yıllarda inşallah güzel bir şekilde 5G kullanmaya başlarız. Ayrıca bazı kaynaklar 5G sinyallerinin insan sağlığına zararlı olduğunu düşünüyor.

5G daha hızlı olacaktır fakat sinyal mesafesi ciddi ölçüde azalır ve şu anki teknoloji ile yapılması önerilmiyor. Gelecek yıllarda inşallah güzel bir şekilde 5G kullanmaya başlarız. Ayrıca bazı kaynaklar 5G sinyallerinin insan sağlığına zararlı olduğunu düşünüyor.

Benim laptop 5G'yi görmüyor zaten :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı